خانه / آخرین اخبار / اعزام نظامیان ترکیه به مرزهای سوریه

اعزام نظامیان ترکیه به مرزهای سوریه

ارتش ترکیه کاروانی جدید از تجهیزات و نیروهای نظامی خود را به مرزهای مشترک با سوریه فرستاد تا مقدمات عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی را فراهم کند.

به گزارش یول‌پرس، این کاروان نظامی شامل نفربرهای زرهی است که ارتش ترکیه به همراه نیروهای پلیس و ژاندارمری از پادگان‌های مختلف خود در سراسر کشور به شهرستان “البیلی” در استان “کلیس” اعزام کرده است.

 

براساس گزارش آناتولی، این کاروان نظامی برای تقویت یگان‌های نظامی مستقر در مرزهای مشترک با سوریه اعزام شده‌اند. این در حالی است پیشتر روز شنبه نیز نیروهای نظامی ترکیه به همراه خودروهای زرهی به استان کلیس وارد شده بودند.

دیده بان حقوق بشر سوریه که دفتر آن در لندن بوده و حامی مخالفان سوریه است، اظهار کرد، ترکیه تجهیزات نظامی خود را به شمال سوریه و نزدیکی منطقه تحت کنترل نیروهای تروریستی کردی فرستاده است.

این اعزام نیرو چند روز بعد از تصمیم روز چهارشنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اتخاذ شده که گفت،‌ نیروهای آمریکایی مستقر در شمال شرق سوریه را از این کشور خارج می‌کند.

دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت، حدود ۳۵ دستگاه تانک و دیگر تجهیزات نظامی سنگین روی نفربرهای زرهی از گذرگاه مرزی جرابلس عبور کردند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزود، تجهیزات نظامی به منطقه‌ای واقع در نزدیکی رود الساجور بین جرابلس و منبج منتقل شدند که چندان از خطوط مقدم گروه‌های کردی “شورای نظامی منبج” فاصله ندارد.

اخیرا رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه به آغاز عملیات نظامی جدید علیه ی.پ.گ/ پ.ک.ک تهدید کرد. اردوغان بار دیگر روز جمعه اعلام کرد شر داعش و ی.پ.گ/ پ.ک.ک در شمال سوریه را خواهد کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *