خانه / آخرین اخبار / برخی دستگاه‌های اجرایی در تاراج جنگل‌های قره‌داغ مسامحه کرده‌اند

برخی دستگاه‌های اجرایی در تاراج جنگل‌های قره‌داغ مسامحه کرده‌اند

استاندار آذربایجان شرقی به موضوع قطع درختان جنگل‌های قره‌داغ اشاره کرد و گفت: امروز کمیته ویژه بررسی این موضوع تشکیل می‌شود و آنچه در ابتدای بررسی مشخص است، دستگاه‌های ما مسامحه کرده‌اند.

به گزارش یول‌پرس، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید برای توسعه استان برنامه ریزی علمی داشته باشیم اظهار داشت: سند آمایش تنظیم رابطه منطقی انسان، فضا و فعالیت است که باید به دنبال آن سندهای توسعه تدوین شود گرنه ابتر خواهد ماند.

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی استان باید کمی جزئی‌تر به موضوعات صنعت، توسعه، فرهنگ و… بپردازد افزود: مدیریت امروز نباید فقط امورات روزمره باشد، همه مدیران باید در شرایط متفاوت فعلی آستین همت را بالا بزنند.

استاندار آذربایجان شرقی خواستار توجه بیش از پیش مدیران و تیم‌های مدیریتی آنها به حل مشکلات استان شد و گفت: امورات استان را در شرایط متفاوت فعلی، همت بلندتری را می‌طلبد.

وی در ادامه به موضوع قطع درختان جنگل‌های قره‌داغ اشاره کرد و ابراز داشت: امروز کمیته ویژه بررسی این موضوع تشکیل می‌شود و آنچه در ابتدای بررسی مشخص است، دستگاه‌های ما مسامحه کرده‌اند.

پورمحمدی با انتقاد از اینکه قرار نیست به جنگل‌های شمال تنفس داده اند، بیایند جنگل‌های قره‌داغ را تاراج کنند، خاطرنشان کرد: مزیت نسبی استان در گردشگری و منابع طبیعی و… جنگل‌های قره‌داغ است که اجازه سوء استفاده را نمی‌دهیم.

وی افزود: باید یکبار برای همیشه مشخص شود که چطور حمل چوب در یک استان قاچاق است و در استان دیگری قاچاق محسوب نمی‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مدیران ما باید قبل از حساسیت عمومی این موضوع را مورد توجه و رسیدگی قرار می‌دادند، ابراز داشت: کوتاهی ما باعث شد که کار به نمازجمعه و تذکر امام جمعه برسد لذا امروز باید در این زمینه تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

۲ دیدگاه‌ها

  1. در جنگل های آمازون هم اگر جلوی ورود آب رودخانه ها رو بگیرن و درختان رو قطع کنن، اون جنگل ابتدا به دشت و بعد از چندین دهه به بیابان تبدیل خواهد شد چه برسد به مناطق نیمه خشک آسیا.

  2. دستگاه های ذیربط بایدتوجه داشته باشندکه مقصدگردشگری آزربایجان جنگل های قره داغ می باشدکه البته اگراین منطقه به درستی به ایرانیان وگردشگران خارجی شناسانده شودقطع یقین تمام گردشگران مقصداول گردشگری را جنگل های قره داغ انتخاب میکردند چون نه مثل چنگل های شمال بوی تعفن داره ونه آب وهواش شرجیه.ولی جون خودمردم آزربایجان شناخت دارند پس به این متطقه سفرمیکنند پس این منطقه را ازآزربایجان نگیرید

    1
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *