خانه / آخرین اخبار / مجلس کلمبیا خواستار آزادی قره‌باغ شد

مجلس کلمبیا خواستار آزادی قره‌باغ شد

مجلس ملی کلمبیا با تصویب قطعنامه‌ای، از موضع عدالت طلبی جمهوری آذربایجان تقدیر کرده و خواستار آزادی قره‌باغ شد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از مطبوعات جمهوری آذربایجان، سفیر آذربایجان در کلمبیا گفت: این قطعنامه به حمید زینالووا، وکیل موقت امورات سفیر آذربایجان در کلمبیا تقدیم شده است.

در این قطعنامه ضمن تاکید بر ضرورت روابط مستحکم کلمبیا با جمهوری آذربایجان، تجاوز ارمنستان به جمهوری آذربایجان و در نتیجه آن اشغال قره باغ کوهستانی و هفت شهرستان مجاور آن و همچنین از پاکسازی قومی آذربایجانی‌ها ابراز تاسف گردیده و این اقدامات ارمنستان مورد تقبیح قرار گرفته و از مجامع بین المللی درخواست شده است که این فجایع ضدبشری علیه مردم آذربایجان را به رسمیت بشناسند.

همچنین در این قطعنامه، جمهوری کلمبیا نهایت تاسف خود را از ادامه اشغال اراضی جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان و عدم حل این مسئله ابراز داشته و خواستار حل و فصل سریع مسئله قره باغ براساس تمامیت ارضی کشور‌ها و همچنین اسناد بین المللی حقوقی به ویژه قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مسئله قره باغ از طریق صلح شد.

در این قطعنامه از ارمنستان درخواست شده است نیروهای خود را بی قید و شرط، از اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان خارج کرده و زمینه را برای بازگشت آواره های جنگی آذربایجان به وطن مادری خود فراهم کند.

در پایان این قطعنامه، مسئول کمیته دوم امور خارجه، امنیت و دفاع ملی مجلس کلمبیا از اقدامات مردم و حکومت آذربایجان جهت حمایت از این کشور تقدیر کرده و خاطرنشان کردند که فعالیت های سفیر جمهوری آذربایجان در کلمبیا را با علاقه دنبال می کنند.

۲ دیدگاه‌ها

  1. کل دنیا هم بخوان تا زمانی که اذربایجان عرضه نداشته باشه حمله کنه وضع همینه تازه یکی از ارمنی ایران که خبرنگاره تو منطقه ی اشغالی قره باغ میگه احتمال اینکه این سرزمین به عنوان خودمختار ارامنه به رسمیت شناخته بشه احتمال زیاده .هر چی زمان بگذره به ضرر برادرای اذربایجانیمون هستش

  2. تا زمانی که مردم آذربایجان نخواهند قره باغ آزاد شود.قره باغ آزاد نخواهد شد اما نصر من الله و فتح القریب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *