خانه / آخرین اخبار / دانشگاه صنعتی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

دانشگاه صنعتی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

استاندار اردبیل گفت: راه‌اندازی دانشگاه صنعتی در استان اردبیل یک ضرورت مهم و اساسی است و در این زمینه پیگیری‌های لازم مبنای کار قرار دارد تا بتوانیم توسعه فعالیت‌های صنعتی استان را به سطح قابل قبول برسانیم.

به گزارش یول‌پرس، اکبر بهنامجو عصر امروز در جلسه‌ای با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت: راه‌اندازی ایجاد دانشگاه صنعتی در استان اردبیل یک ضرورت مهم و اساسی است و در این زمینه پیگیری‌های لازم مبنای کار قرار دارد تا بتوانیم توسعه فعالیت‌های صنعتی استان را به سطح قابل قبول برسانیم.

وی بیان کرد: صنعتی‌سازی در استان به عنوان یک اولویت اساسی مطرح است چرا که استان اردبیل به دلیل خام‌فروشی محصولات کشاورزی نتوانسته چرخه اقتصادی متحولی داشته  باشد و در صورت اهمیت به این مهم و استفاده از ظرفیت دانشجویان نخبه و کاردان می‌توانیم حوزه صنعتی استان را به پیشرفت برسانیم.

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای برنامه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز  تصریح کرد: با توجه به این که آسیب‌هایی که اعتیاد به فرد و جامعه وارد می‌کند باید مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد به همین دلیل در این زمینه نیز نیازمند اقدامات درمانی و بازپروری و افزایش زیرساخت‌های لازم هستیم تا مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

بهنامجو بیان کرد: با توجه به این نکته که آسیب‌هایی همچون اعتیاد گریبانگیر کل جامعه می‌شود و زمینه توسعه و گسترش سایر آسیب‌ها را در جامعه فراهم می‌کند باید برنامه‌ریزی برای پیگیری احداث کمپین نگهداری و بازپروری معتادان در اردبیل با جدیت در اردبیل انجام داده شود.

وی تصریح کرد: تکریم از مفاخیر بین‌المللی نیز به عنوان یک الگوی شاخص باید در جامعه تداوم یابد تا بتوانیم مسیر و هدف مشخصی برای جوانان و نسل امروز جامعه خود تعیین کنیم تا جوانان ما با الگوگیری از هر فردی برای آینده خود تصمیم نگیرند و سرنوشت خود را نابود نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *