خانه / آخرین اخبار / تیمداری در ایران و تیمداری زنوزی

تیمداری در ایران و تیمداری زنوزی

در حالی که به علت مالکیت زنوزی به دو تیم تیراختور و ماشین‌سازی از محمدرضا زنوزی ایراد می‌گیرند، دو وزارتخانه مالک نزدیک به نیمی از تیم‌های لیگ‌برتر است.

یول‌پرس: با خرید تیراختور توسط محمدرضا زنوزی، بسیاری از افراد که راضی به این فروش نبود تمام توان خود را بکار بستند تا بگویند که زنوزی مالک باشگاه‌های گسترش فولاد، ماشین‌سازی و تیراختور بوده و این مالکیت درست نیست و یکی از تیم‌ها باید واگذار یا منحل گردد و زنوزی نیز در راستای کاهش فشار از خود و مدیریت بهتر، تیم گسترش فولاد را با نام ۹۰ اورمیه به آذربایجان‌غربی اهدا نموده و مالکیت ماشین‌سازی را به رسول خطیبی واگذار کرد (مالک اصلی این باشگاه همچنان زنوزی است).

حال سوال اصلی این است که آیا مالکیت زنوزی برای این باشگاه‌ها غیرقانونی بوده است یا فقط سد راه‌هایی از طرف دست‌های پنهان در مقابل زنوزی بوده است.

نگاهی به وضعیت تیمداری در ایران نشان می‌دهد با استدلال مدیران وزارت ورزش، بیشتر تیمداری‌های در کشور غیرقانونی است. به عنوان مثال، وزارت ورزش هم مالک پرسپولیس است و هم مالک استقلال و نکته عجیب‌تر و بامزه‌تر اینجاست که این دو تیم علاوه بر مالک مشترک، اسپانسر مشترک هم دارند و خنده‌دار اینکه آکادمی مشترک هم تأسیس کرده‌اند.

وزارت دیگر، وزارت نفت می‌باشد که مالکیت تیم‌های نفت مسجدسلیمان، صنعت نفت آبادان و پارس جنوبی جم در لیگ برتر و نفت و گاز گچساران و نفت آقاجاری در لیگ دسته دوم را بر عهده دارد، یعنی یک وزارت مالکیت ۵ تیم را بر عهده دارد.

با این اوصاف کسانی که در مورد تیمداری زنوزی ایراد می‌گیرند در حالی که نزدیک به نصف تیم‌های لیگ برتر متعلق به دو وزارتخانه است.

۲ دیدگاه‌ها

  1. اقای زنوزینین ایشی قانونیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *