خانه / آخرین اخبار / کولاک شدید در جاده خلخال- اسالم

کولاک شدید در جاده خلخال- اسالم

کولاک شدیدی در خلخال آغاز شده و شب گذشته در گردنه الماس وضعیت دشواری را برای راهداران و امدادگران رقم زد.

به گزارش یول‌پرس، شب گذشته بیش از ۱۰۰ خودروی گرفتار در گردنه الماس به علت کولاک شدید و نبود دید کافی در کنار جاده متوقف شدند.

با تلاش راهداران و امدادگران و تجهیزات راهداری و خودروهای آمبولانس، خودروهای گرفتار و سرنشینان آنان نجات و در راهدارخانه الماس اسکان یافتند.

از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال و پایگاه امداد و نجات شهدای الماس نیز غذای گرم و البسه و پتو در اختیار ۸۰ خانواده گرفتار در جاده توزیع شد.

همچنین به همت اداره راهداری وحمل و نقل جاده‌ای این محور تا صبح برف‌روبی، تیغه‌زنی و نمک‌پاشی شد که با وجود کولاک شدید و برف تردد در آن با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل در محل گردنه الماس اظهار کرد: با وجود کولاک شدید، هیچ مسدودی مسیر در استان اردبیل نداشته‌ایم و همکاران به صورت آماده‌باش در محورهای مواصلاتی استان و گردنه‌های برفگیر حضور فعال دارند.

علی رحمتی با قدردانی از راهداران و امدادگران حاضر در محل گردنه الماس و اسکان شایسته مسافران گفت: بیشترین گرفتاری در گردنه الماس مربوط به رانندگان فاقد تجهیزات زمستانی است که راه را بر سایر مسافران بسته بودند و با تلاش راهداران و برخوداری از ا مکانات وتجهیزات راهداری این مشکل برطرف شد.

بنا به این گزارش، مسافران اسکان یافته در گردنه الماس ضمن قدردانی از زحمات راهداران و امدادگران اظهار کردند انتظار نداشتند چنین کولاکی در اول زمستان اتفاق بیافتد و مرگ را به چشم خود در کولاک شدید مشاهده کردند./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *