خانه / آخرین اخبار / بازیکن مس سونگون در ۲۴ ساعت ۲ بار محروم شد
تصمیم عجیب کمیته انضباطی؛

بازیکن مس سونگون در ۲۴ ساعت ۲ بار محروم شد

با رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور، بازیکن تیم مس سونگون در 24 ساعت 2 بار جریمه گردید.

به گزارش یول‌پرس، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور در مورد بازی هفته بیستم لیگ برتر فوتسال کشور بین تیم‌های مس‌سونگون ورزقان و سوهان محمد سیما قم تشکیل جلسه داده و در خاتمه آرای زیر را صادر کرد:

مسابقه تیم‌های سوهان محمد سیما قم و مس‌سونگون تبریز برگزار و از سوی تماشاگران تیم سوهان محمد سیما قم  تخلفاتی مبنی بر اهانت تماشاگران به تیم حریف رخ داد. این تیم به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

فرهاد فخیم، بازیکن تیم مس‌سونگون ورزقان به دلیل فحاشی به تماشاگران تیم مقابل که منجر به اخراجش شد، به ۳ جلسه محرومیت از همراهی تیم خود و پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم است( جریمه در خصوص محرومیت قابل تجدید نظر است)

شیخ حسن شیخ‌الاسلامی ، سرپرست تیم مس‌سونگون ورزقان به دلیل اعتراض به تصمیم داوران و ورود به زمین مسابقه که منجر به اخراجش شد، به توبیخ کتبی محکوم شد.

علی مسعودی ، سرپرست تیم سوهان محمد سیما قم به خاطر اعتراض به تصمیم داور که باعث اخراجش شد، با توبیخ کتبی کمیته انضباطی مواجه شد.

مجید زارعی، مربی تیم مس‌سونگون ورزقان به دلیل اعتراض به داور، از مسابقه اخراج شد، به توبیخ کتبی محکوم شد.

بررسی پرونده یک تیم در ۲۴ ساعت

این در حالی است که رای پرونده بازی تیم مس‌سونگون مقابل تیم مقاومت البرز ۲۴ ساعت قبل از رای جدید صادر گردیده بود و فرهاد فخیم بازیکن تیم مس سونگون به دلیل اهانت به تیم مقابل به یک جلسه از همراهی تیم خود و پرداخت ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

در صورت اینکه درخواست تجدیدنظر در مورد آرای این بازیکن مورد قبول قرار نگیرد، فرهاد فخیم در مجموع ۴ بازی محروم شده که علاوه بر ۳ بازی پایانی دور مقدماتی را از دست می‌دهد، در بازی رفت مرحله پلی‌آف هم غایب خواهد بود.

نکته قابل ذکر این است که بازی مس‌سونگون در ۱۸ آذر به مصاف تیم مقاومت البرز رفته و ۲۴ آذر هم برابر تیم سوهان محمد سیمای قم بازی کرده است. اما آرای این ۲ بازی به فاصله یک روز صادر گردیده است و اگر کمیته انضباطی به موقع تشکیل می داده و پشت سر هم رای صادر نمی کرد، تیم مس‌سونگون در بازی رفت مرحله پلی‌آف کاپیتان خود را از دست نمی‌داد.

رای محرومیت برای یک بازیکن در ۲۴ ساعت برای دو بار متوالی از نوادر فوتبال جهان می‌تواند محسوب شود.

لازم به ذکر است بازی دو تیم مس سونگون و سوهان قم با شعارهای تورک‌ستیزی و نژادپرستانه تماشاگران تیم قم همراه بود.

این بازی که روز ۲۴ آذرماه در شهر قم انجام شده و با نتیجه ۵ بر ۶ به نفع نماینده آذربایجان به پایان رسید به دلیل توهین‌های نژادی هواداران قم، چندین بار بازی به تنش و حتی تا مرحله توقف بازی پیش رفت بطوریکه فرهاد فخیم، کاپیتان مس، به مدت ۵ دقیقه تیم را به دلیل توهین به تورک‌ها، از زمین بیرون کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *