خانه / آخرین اخبار / صنایع پایین دستی مس سونگون به زودی شروع به کار می‌کند
وحدتی :

صنایع پایین دستی مس سونگون به زودی شروع به کار می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: وزیر صمت دستورات اکید در تسریع و تسهیل پروژه های در حال اجرای مس سونگون و آلومینای سراب را دادند. قرار شد صنایع پایین دستی مس سونگون به زودی شروع به کار کند و این مواد به صورت خام به شهرها و استانهای دیگر ارسال نشوند.

به گزارش یول‌پرس، محمد وحدتی هلان اظهار کرد: روز دوشنبه، دهم دی‌ماه، مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی با حضور رضا رحمانی وزیر صمت و معاونین ایشان، استاندار، مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیرکل صنایع و معادن و رئیس شهرک‌های صنعتی استان، مدیران صنعتی استان و همچنین از بخش خصوصی آقایان ژائله، نجاتی و نیرومند، جلسه‌ای سه ساعته در وزارت‌ صمت داشت.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجانشرقی گفت: در این جلسه در مورد مسائل روز کشور و کمبودها و مشکلات استان در حوزه  صنعت و معدن و تجارت بحث و بررسی صورت گرفت و نمایندگان محترم استان نظرات و دیدگاه هایشان را مطرح کردند. همچنین در خصوص مشکلات بازاریابی قطعه سازان استان بحث هایی صورت گرفت و راهکارهایی برای فروش محصولات تولیدی این واحدها در ایران و صادرات به کشورهای دیگر مطرح گردید. قرار شد یکسری تسهیلات، مشوق ها و تخفیف مالیاتی برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان در نظر گرفته شود.

وی افزود: آقای وزیر دستورات اکید در تسریع و تسهیل پروژه های در حال اجرای مس سونگون و آلومینای سراب را دادند. قرار شد صنایع و کارخانه های پایین دستی و تبدیلی در مس سونگون به زودی شروع به کار کند و این مواد به صورت خام به شهرها و استانهای دیگر ارسال نشوند. که این امر مطمئنا باعث اشتغال زایی و توسعه استان خواهد شد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد:  پیشنهاد دادیم برای صنایع و معادن نهفته در استان برنامه های دراز مدت در نظر گرفته شود و با زمانبندی مناسب اقدام به اکتشاف معادن اکتشاف نشده کنیم تا استانمان توسعه یافته و به رتبه نخست در کشور تبدیل شود.

وی در پایان سخنانش افزود: از هیئت رئیسه مجمع نمایندگان استان بخصوص خانم دکتر آقاپور علیشاهی نائب رئیس مجمع و دیگر همکاران که در برگزاری این جلسه زحمات زیادی کشیده بودند، تشکر می کنم./مجلس آذربایجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *