خانه / آخرین اخبار / جزئیات نامه نمایندگان مجلس به رهبری برای احیای دریاچه اورمیه

جزئیات نامه نمایندگان مجلس به رهبری برای احیای دریاچه اورمیه

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نامه ای با امضای 105 نماینده مجلس شورای اسلامی برای اختصاص 350 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای احیای دریاچه اورمیه به رهبر معظم انقلاب ارسال شد.

به گزارش یول‌پرس؛ سیدهادی بهادری در رابطه با جزئیات این نامه بیان کرد: نمایندگان طی این نامه از رهبر معظم انقلاب درخواست کرده اند تا با اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای تجهیز اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه اورمیه به آبیاری نوین و ۱۵۰ میلیون دلار نیز برای تکمیل طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به دریاچه اورمیه موافقت فرمایند.

وی در رابطه با طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به دریاچه اورمیه، اظهار داشت: این طرح تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تخصیص اعتبار تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره برداری می رسد.

بهادری با اشاره به اینکه تاکنون برای این طرح بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده، اضافه کرد: برای اتمام آن نزدیک به هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از طرح انتقال آب از جنوب آذربایجان غربی به دریاچه اورمیه، سالانه بیش از ۶۳۰ میلیون مترمعکب آب وارد پیکره دریاچه می کند./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *