خانه / آخرین اخبار / کشت و صنعت مغان نباید مانند کشتارگاه اردبیل واگذار شود
صدیف بدری:

کشت و صنعت مغان نباید مانند کشتارگاه اردبیل واگذار شود

نماینده مردم اردبیل،نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: بررسی پرونده واگذاری کشتارگاه اردبیل نشان می‌دهد رئیس سازمان خصوصی سازی کشور که با شرکایش برنده مزایده وقت این مجتمع بوده، خود بدهکار کلان بانکی است.

به گزارش یول‌پرس، صدیف بدری، گفت: کشتارگاه اردبیل در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار گردیده و آقای پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور، با شرکایش در آن زمان برنده مزایده شده است.

وی افزود: آقای پوری حسینی در زمان واگذاری کشتارگاه اردبیل رئیس سازمان خصوصی‌سازی نبوده ولی وی و شرکایش از بابت تسهیلات این مجموعه صنعتی در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به بانک ملی ایران بدهی معوق دارند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت و بانک ملی ایران در خصوص عدم پیگیری این معوقات بانکی اظهار کرد: در شرایطی که مردم عادی به جهت عدم پرداخت اقساط تسهیلات ناچیز به شدت و سرعت مورد پیگرد قرار می‌گیرند نظام بانکی کشور چگونه در برابر آقای پوری حسینی و شرکایش تا این اندازه نرمش و ملایمت از خود نشان داده است؟

وی ادامه داد: فردی که به عنوان بدهکار کلان بانکی مطرح است باید در برابر دستگاه قضایی پاسخگو باشد نه اینکه بر صدر سازمانی که اختیار دارایی‌های عمومی و بیت المال به آن سپرده شده است تکیه بزند.

بدری در ادامه با اشاره به شائبه‌های موجود در واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی گفت: در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دو مورد حائز اهمیت بود. یکی اهلیت خریدار و دیگری مبنای قیمت‌گذاری که اهلیت خریدار در مورد دوم مورد تایید است اما مبنای قیمت‌گذاری این شرکت همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

وی با بیان اینکه کشت و صنعت مغان نباید مثل کشتارگاه اردبیل واگذار شود خاطر نشان کرد: ما در مجلس از طریق تحقیق و تفحصی که در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی داده‌ایم مشکل قیمت‌گذاری پایین این شرکت را رفع خواهیم کرد تا قیمت‌گذاری متناسب با دارایی‌های این مجموعه عظیم باشد و حقی از بیت المال و منافع عموم مردم استان ضایع نشود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان از پیگیری‌های دادستان اردبیل و اقشار مختلف مردم استان در خصوص واگذاری کشتارگاه اردبیل و کشت و صنعت مغان تشکر و قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *