خانه / آخرین اخبار / آذربایجان شرقی رتبه نخست مهاجرفرستی جمعیت در کشور

آذربایجان شرقی رتبه نخست مهاجرفرستی جمعیت در کشور

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیری جمعیت معضل آینده استان است، گفت: آذربایجان شرقی مهاجر فرست‌ترین استان کشور است که نیروی کار فعال ما از استان خارج می‌شود و اگر این روند ادامه یابد، فرایندهای خطرناکی رخ می‌دهد که نگران کننده است.

به گزارش یول‌پرس، محمدرضا پورمحمدی صبح امروز در جلسه شورای ثبت وقایع آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته غفلتی از تحولات اجتماعی به ویژه تحولات جمعیتی صورت گرفته است اظهار داشت: به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب، غافلگیر شدیم چراکه اگر برنامه نداشته باشیم، جوانی جمعیت بحران محسوب می‌شود و نمی‌توانیم از ظرفیت نیروی جوان استفاده کنیم، در همین شرایط اگر برای سن سالخوردگی هم برنامه ریزی نکنیم، در این شرایط هم غافلگیر شده و با بحران مواجه می‌شویم.

وی با بیان اینکه اگر تحولات جمعیتی استان را تحلیل و سیاست‌گذاری نکنیم، چند سال آینده مشکلات جدی گریبان گیر ما خواهد شد افزود: اکنون ثبت اولیه ترین اطلاعات را افتخار خود می‌دانیم ولی باید به سمت تحلیل داده‌ها رفته و با جمع بندی، راهکارهایی را برای آینده ارائه کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه داده‌های جمعیتی باید در قالب پروژه‌های تحقیقاتی مورد بررسی قرار گیرد تا راهبردی برای آینده استان استخراج شود گفت: آسیب‌های اجتماعی و در راس آن، موضوع کاهش ازدواج و افزایش طلاق در حوزه جمعیتی باید تحلیل شده و از ادامه روند موجود جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه پیری جمعیت معضل آینده استان است، گفت: آذربایجان شرقی مهاجر فرست‌ترین استان کشور است که نیروی کار فعال ما از استان خارج می‌شود و اگر این روند ادامه یابد، فرایندهای خطرناکی رخ می‌دهد که نگران کننده است.

پورمحمدی با بیان اینکه سیاست‌های جمعیتی ما و تنظیم خانواده ما مشکلی دارد اضافه کرد: نرخ رشد جمعیتی ما در آذربایجان شرقی واقعا نگران کننده است و پیری جمعیت با سرعت بیشتری رخ خواهد داد و استان را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

وی تحلیل رفتار اجتماعی و چاره اندیشی روی تحولات معنا دار مانند طلاق و پیری جمعیت و… را مورد تاکید قرار داد و افزود: برخی داده‌های اجتماعی در این آمار جایی ندارد ولی رخدادهایی مانند ازدواج سفید و خانه های مجردی و… نیز در تحولات باید مورد توجه قرار دهیم.

۴ دیدگاه‌ها

 1. ماشاالله که زاد و ولد ترکها زیاد است
  تا ده سال دیگه ادعا میکنند نام ایران را بگذارید ترکستان

  6
  10
  • علتش این هست که دزدهای مرکز نشین با دزدیدن منابع استان و استخدام افراد غیر بومی به طور مهندسین ارشد مس سونگون غیر بومی با حقوق خیلی بالا یا میر عامل ذوی اهن عجب شیر نکته خنده دار اینه که یک کارخانه نمیتوانی پیدا کنی صاحبش غیر بومی و برای ترکهای ان استان کارخانه زده باشه

   8
   4
  • رضایی فکر کرد و فکر کرد و فکر کرد و فکر کرد و ف….
   چیزی نیافت یهو قاطی کرد تز محافل تروریستی کوردی در آذربایجان غربی را به تورکها در آذربایجان شرقی نسبت داد فکر کنم هنوز در دست اطلاعات و سپاه آذربایجان غربی باشد کاغذ هایی که سالها پیش حزب دمکرات کوردستان حتی با تأیید ماموستاها بین اکراد آذربایجان غربی پخش کرده بود و در آن کاغذها نوشته شده بود درخانه هر کورد حداقل باید ۱۰ بچه باشد تا تعدادشان بین عجم ها بیشتر شود بر جد و اباد دروغگو و وارونه نویس لعنت

   6
   3
 2. واما
  چرا منطقه ای حاصلخیز و سرسبز و غنی از معادن و منابع ثروت زیرزمینی و روزمینی مهاجر میفرستد و کویر مهاجر پذیر؟ !!!
  چرا مدیریت و حتی سهم عمده کارگری معادن و…از خود منطقه ما و مردم ما نیستند؟ !!!!

  4
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *