خانه / آخرین اخبار / تغییر نام فیلم ارسباران به قره داغ / اولین اکران در جشنواره استانبول خواهد بود

تغییر نام فیلم ارسباران به قره داغ / اولین اکران در جشنواره استانبول خواهد بود

اصغری تهیه کننده و کارگردان فیلم ارسباران از تغییرنام این فیلم به قره داغ خبرداده و گفت: ان شاءالله اولین حضور فیلم در جشنواره بین المللی استانبول خواهد بود.

به گزارش یول‌پرس، جلیل اصغری تهیه کننده و کارگردان فیلم ارسباران از تغییرنام این فیلم به قره داغ خبرداده و اظهار داشت:  با توجه به اینکه این منطقه در اقصی نقاط با نام قره داغ مشهور است و دقیقا محتوای فیلم مربوط به آن منطقه می‌باشد لذا بر آن شدم جهت احترام به رشادت‌های مردان غیور قره‌داغ نام فیلم را به قره داغ تغییر دهم.

وی در خصوص اکران فیلم افزود: از آنجایی که کار تدوین فیلم زمان طولانی را سپری کرده، ان شاءالله  اولین حضور فیلم در جشنواره بین المللی استانبول خواهد بود که آوریل هر سال(فروردین) در ترکیه برگزار می شود.

این کارگردان سینما و تلویزیون خاطر نشان کرد:  در صورت حمایت سازمان های مربوطه، این فیلم را  در تبریز، تهران و استان‌های تورک‌ اکران خواهیم داشت.

گفتنی است  فیلم مستند قره داغ ویژه معرفی شهرستان اهر با حضور هنرمندانی از شهرهای تبریز و اهر تولید می شود.

در این فیلم بازسازی حمله قشون روس به منطقه تا انقلاب مشروطه و در ادامه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین معرفی شرایط کنونی جاذبه های گردشگری، توسعه فرهنگی و هنری و اقتصادی و صنعتی شهرستان اهر پرداخته می شود.

یک دیدگاه

  1. سلام- ما باید همیشه به فرهنگ بومی غنی خودمان افتخار کنیم عنوان جعلی “ارسباران” که زاده تخیلات رضا شاه ملعون می باشد سابقه چند ده ساله دارد که با اجبار به مکاتبات اداری راه پیدا کرد و بعد ها برای خودش اعتباری صاحب شد؛ در حالی که نام اصلی این منطقه “قره داغ” می باشد که عنوانی اصیل، تورکی و ریشه دار با سبقه تاریخی هست.
    در این مورد، استفاده از عنوان تورکی “قره داغ” به جای عنوان مجعول “ارسباران” در سطح بین المللی مطمئنا بر اعتبار این اثر خواهد افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *