خانه / آخرین اخبار / توسعه منطقه آزاد ماکو قطعا توسعه استان آذربایجان‌غربی است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

توسعه منطقه آزاد ماکو قطعا توسعه استان آذربایجان‌غربی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:توسعه منطقه آزاد ماکو قطعا توسعه استان است که برکاتش برای کل کشور خواهد بود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر برنامه ریزی منطقه‌ای و توزیع عادلانه ثروت در تمام نقاط کشور اظهار داشت‌: پروژه‌هایی که اجرا می‌شود باید دارای پیوست‌های فرهنگی و اقتصادی بر اساس اولویت بندی برای نیاز منطقه صورت بگیرد.

این مقام مسئول خواستار تعامل و هماهنگی مدیران دولتی و استانداری با منطقه آزاد شد و گفت: توسعه منطقه آزاد ماکو قطعا توسعه استان است که برکاتش برای کل کشور خواهد بود.

سلیمانی همچنین از طرح ایجاد محور لجستیک بین چابهار و ماکو در شورای عالی مناطق آزاد سخن گفت و ادامه داد: در بحث گردشگری ترکیبی با ترکیه نیز فرودگاه ماکو نقطه اتصال مناطق آزاد قرار می‌گیرد.

سلیمانی با اشاره به جلسه اخیر با وزیر جهاد کشاورزی برای تامین گوشت قرمز و سفید؛ شیلات؛ محصولات دامی وسیفی جات از منطقه آزاد ماکو تصریح کرد: رویکرد ما ایجاد زنجیره تولید در این بخش است و طی تفاهم نامه با بنیاد جانبازان واردات دام زنده به منقطقه آزاد ماکو از ترکیه و ذبح آن می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات کشور در این بخش را حل کند.

وی همچنین از برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: آزاد شدن واردات کالا‌های گروه چهار به مناطق آزاد رونق توریسم تجاری در منطقه را خواهد داشت.

سلیمانی از تفاهم با فرمانداری‌های شهرستان‌ها در راستای پیشبرد برنامه‌های دولت خبرداد و گفت: فضای مناطق محروم با خوردن کد‌های امنیتی سرمایه گذاران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باید در این خصوص تصمیماتی گرفته شود.

در این نشست رضا حسینی معاون برنامه ریزی امور اقتصادی و توسعه زیربنایی استانداری آذربایجان غربی نیز همکاری و پرهیز از موازی کاری را رمز موفقیت در تحقق خدمت خالصانه و موثر به مردم دانست و گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته منطقه آزاد ماکو‌ نهاده‌های دامی کشور می‌شود.

وی ضمن توصیه به همگرایی و همراهی کلیه نهاد‌ها و ادارات منطقه آزاد ماکو افزود: برای توسعه باید از ظرفیت‌ها و توانایی‌های نخبگان جامعه محلی نیز در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *