خانه / آخرین اخبار / اورمیه میزبان سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی

اورمیه میزبان سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت:اورمیه میزبان سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی است.

به گزارش یول‌پرس، رسول بابازاده معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، اظهار کرد: امسال برای سومین سال پیاپی، کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی و به میزبانی اورمیه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰ اثر ادبی از ۱۸۱ ادیب و شاعر به دبیرخانه کنگره رسیده است که این میزان در مقایسه با تعداد آثار سال گذشته که ۳۷۱ اثر بود افزایش رشد نشان می‌دهد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به برگزاری کنگره در دو بخش اصلی و ویژه گفت: این کنگره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود که بخش ویژه اختصاص به مدافعین حرم دارد و در هر بخش به سه نفر از صاحبان آثار برتر جایزه اهدا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به چاپ آثار برتر کنگره در قالب کتاب، ادامه داد: سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی فردا از در مصلای امام خمینی اورمیه برگزار می‌شود.

گفتنی است،سومین کنگره ادبی سراسری عقیله العرب به زبان تورکی آذربایجانی با حضور ادبا و شعرای سراسر کشور از استان های آذربایجان غربی و شرقی البرز زنجان اردبیل قزوین همدان تهران و گلستان فردا در مصلای امام خمینی برگزار می شود./ خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *