خانه / آخرین اخبار / برف و کولاک مسافران محور خلخال به اسالم را زمین‌گیر کرد

برف و کولاک مسافران محور خلخال به اسالم را زمین‌گیر کرد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال گفت: به دنبال بارش برف همراه با کولاک ده‌ها خودرو در گردنه الماس جاده خلخال به اسالم گرفتار این سامانه شدند و برای مدتی تردد خودروها از این محور با اختلالاتی روبه‌رو شد.

به گزارش یول‌پرس، محمد قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خلخال اظهار داشت: به دنبال بارش برف همراه با کولاک ده‌ها خودرو در گردنه الماس جاده خلخال به اسالم گرفتار این سامانه شدند و برای مدتی تردد خودروها از این محور با اختلالاتی روبه‌رو شد.

وی با بیان اینکه سرعت وزش باد در این محور بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بود، افزود: وزش باد با این سرعت همراه با برف سبب کاهش شعاع دید تا پنج متر شد و رانندگان نتوانستند به مسیر خود در این گردنه ادامه دهند و به ناچار خودروهای خود را متوقف کردند و به راهدارخانه گردنه الماس انتقال یافتند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال از مسدود شدن راه تعدادی از روستاهای شهرستان خلخال به علت بارش برف و کولاک خبر داد و گفت: به دنبال مسدود شدن این محورها تلاش راهداران برای بازگشایی و برفروبی محورها آغاز شد و توانستیم این محورها را در همان ساعات اولیه بازگشایی کنیم.

قربانی با اشاره به مسدود بودن راه ارتباطی خلخال به پونل در شهرستان بیان کرد: به غیر از این محور در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خلخال تصریح کرد: با وجود باز بودن محورهای مواصلاتی شهرستان اما انتظار می‌رود رانندگان زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی در هنگام عبور از گردنه‌ها و محورهای کوهستانی به همراه داشته باشند تا در صورت نامساعد شدن شرایط جوی با مشکلاتی روبه‌رو نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *