خانه / آخرین اخبار / باسوادی ۹۳ درصد از جمعیت استان اردبیل

باسوادی ۹۳ درصد از جمعیت استان اردبیل

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در دیدار با فرماندار از باسوادی 93 درصد از جمعیت استان اردبیل خبر داد.

به گزارش یول‌پرس؛ گنجی تصریح کرد: بر اساس آخرین ارزیابی های انجام شده بالغ بر ۱/ ۹۳ درصد افراد ۱۰ تا ۴۹ سال در استان باسواد هستند.

وی در ادامه گفت: فاصله باسوادی استان اردبیل با کشور ۱/۶ درصد میباشد که تلاش میکنیم این درصد نیز کاسته شود و به میانگین کشوری برسیم

گنجی با بیان این مطلب که ۲۰ هزار نفر در سطح استان اردبیل در سن ۴۵ تا ۵۰ سال بیسواد هستند، افزود: اگر درست برنامه ریزی نکنیم این تعداد افراد از جامعه هدف خارج شده و بی سواد خواهند ماند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی که در سطح شهرستان ها در حال انجام است ، شاهد تحول عظیمی در بحث سوادآموزی جامعه هدف شاهد خواهیم شد

معاون سواد آموزی استان گفت: شهرستان های اردبیل و خلخال درصد باسوادیشان بالاتر از میانگین کشوری است و در سایر شهرستان ها هم تلاش میشود این درصد افزایش یابد.

گنجی به نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی هم اشاره کرد و گفت: در سطح استان اردبیل نرخ پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی ۹۹ درصد می باشد که بالاتر از میانگین کشوری قرار گرفته ایم.

امامی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان نیر دراین نشست با اشاره به درصد باسوادی جامعه هدف شهرستان نیر گفت:  ۸/ ۹۲ درصد از جامعه هدف شهرستان نیر که بین ۱۰ الی ۴۹ سال سن دارند ، باسواد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *