عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / آغاز خروج نیروهای آمریکا از سوریه

آغاز خروج نیروهای آمریکا از سوریه

به دنبال تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نیروهای کشورش از سوریه، یکی از مسئولان پنتاگون از آغاز خارج کردن تجهیزات نظامی از این کشور خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، یک مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) صبح امروز (جمعه) تایید کرد که کشورش خارج کردن تجهیزات نظامی خود از سوریه را آغاز کرده با این حال به دلیل وجود نگرانی های عملیاتی، از صحبت درباره جزئیات تجهیزات خارج شده و مکان آنها خودداری کرد.

مسئول مذکور که خواسته نامش فاش نشود، در گفت و گو با آناتولی در این باره اظهار داشت: تایید می کنم که ما شروع به خارج کردن برخی تجهیزات خود از سوریه کردیم.

در همین حال، شبکه خبری «سی ان ان» آمریکا گزارش داد که ستاد فرماندهی مرکزی این کشور (CENTCOM) هواپیماها و کشتی هایی که در فرآیند خروج از سوریه مورد استفاده قرار خواهند گرفت را مشخص کرده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه (SOHR) نیز به نوبه خود در این باره از منابع مورد اعتماد نقل کرد که نیروهای آمریکایی شامگاه دیروز (پنج شنبه) نخستین اقدام در راستای اجرای تصمیم ماه گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری این کشور مبنی بر خروج از سوریه را اتخاذ کردند.

دیده بان حقوق بشر سوریه که یک نهاد مستقل مخالف نظام حاکم در دمشق و از معتبرترین منابع اخبار در این کشور به شمار می آید، در این باره تاکید کرد که نزدیک به ۱۰ خودروی زرهی به همراه برخی تجهیزات مهندسی شامگاه پنج شنبه از پایگاه نیروهای آمریکایی در منطقه مرزی «الرمیلان» در شمال شرق استان کردنشین حسکه در شمال شرق سوریه خارج شدند.

این در حالی است که «مایک پومپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته بر موضع کشورش مبنی بر خروج از سوریه و ادامه مبارزه با گروهک تروریستی داعش به صورت همزمان تاکید کرده و خاطر نشان ساخته بود که این دو مسئله در تضاد با یکدیگر نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *