خانه / آخرین اخبار / درخواست کمک جهانی برای توقف آزار تورک‌های چین

درخواست کمک جهانی برای توقف آزار تورک‌های چین

رئیس انجمن جهانی اویغور از جهان اسلام خواست تا نسبت به فشار به دولت چین برای پایان دادن به آزار مسلمانان ایغور در منطقه سین‌کیانگ اقدام کنند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از پایگاه خبری UNA؛ دولکان عیسی، رئیس انجمن جهانی اویغور، در یک گفت‌وگوی روزنامه‌ای گفت: واکنش جهان اسلام نسبت به بحران کنونی مردم اویغور ناامیدکننده است. زمانی که کشورهای غربی درباره این موضوع به شکل علنی سخن می‌گویند و فعالیت می‌کنند، کشورهای دارای اکثریت مسلمان نسبت به این قضیه، کم‌توجه یا کاملاً بی‌توجه هستند.

وی افزود: مردم اویغور سختی‌های بسیاری متحمل می‌شوند که بیشتر مشکلات آن‌ها ناشی از مسلمانان بودن اکثریت جمعیت است.

رئیس انجمن جهانی اویغور افزود: دولت چین مسلمانان این منطقه را از روزه گرفتن یا رفتن به حج منع می‌کنند. همچنین کودکان آن‌ها را از آموزش‌های دینی اسلامی و رفتن به مساجد محروم می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به اوضاع نامناسب مردم اویغور در اردوگاه‌های نظامی، از جهان اسلام خواست تا به دولت چین برای احترام به آزادی ادیان و آزادسازی مسلمانان حبس شده در اردوگاه‌های نظامی این کشور اقدام کنند.

یادآور می‌شود، انجمن جهانی اویغور یک سازمان بین المللی است که در پی حمایت از منافع مردم اویغور در سال ۲۰۰۴ میلادی در مونیخ تأسیس شد. این انجمن نمایندگانی نیز در اروپا و آمریکا دارد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. یولدان کئچن

  مرگ بر نژاد پرست !

  15
  1
 2. آقای روحانی شما هم جزو جهان اسلام هستید ؟

  13
  1
 3. من هم به عنوان یک مسلمان هرگونه جنایت علیه مسلمین از هر کشوری که باشد را محکوم و از مملکت اسلامیم نیز خواهان اقدامات جدی علیه کشور چین هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *