خانه / آخرین اخبار / نمایش «اتابک پارکی‌نین تراژدی‌سی» به جشنواره تئاتر فجر راه یافت

نمایش «اتابک پارکی‌نین تراژدی‌سی» به جشنواره تئاتر فجر راه یافت

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: نمایش «اتابک پارکی‌نین تراژدی‌سی» به کارگردانی سیروس مصطفی، اثر مورد حمایت حوزه هنری، پس از اجراهای موفق و متعدد، به سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر راه یافت.

به گزارش یول‌پرس، سید محمد حسین بلاغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نمایش اتابک پارکی‌نین تراژدی‌سی به زبان تورکی است که لحظات پر تب و تاب مبارزات قهرمانانه‌ ستارخان؛ سردار ملی را پس از مجروح شدنش در پارک اتابک را به تصویر می کشد.

وی افزود: این نمایش حاصل دغدغه‌ پنج ساله‌ آفرینندگان اثر است که پس از دو سال کار پژوهشی از لحظات آخر ستارخان در باغ اتابک تهران و بازنگری استادان تاریخ و نمایش، نوشته شده تا جنبه‌های مختلف آن، برهه‌ای از تاریخ مشروطیت را به نمایش بگذارد.

بلاغی گفت: در نمایش فوق، سعی شده زوایای مختلف دلیل عزیمت مجاهدان تبریزی به تهران، نقش استعمار و استبداد، خلع سلاح و در نهایت شهادت آنان نمایش داده شود.

وی اظهار داشت: در این نمایش ابراهیم عباسعلی‌زاده، سیروس مصطفی، رامین بوستانی، میثم حبیبی، مسعود نیازی، علی سلیمانی، بابک قره خانلو و عاشیق عیسی قره خانلو به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و انستیتو بین المللی تئاتر (ITI) از ۲۲ بهمن تا چهارم اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *