خانه / آخرین اخبار / ورزقان «منفی ۱۹ درجه» سردترین نقطه ایران!

ورزقان «منفی ۱۹ درجه» سردترین نقطه ایران!

با ورود توده هوای سرد به ایران، اختلاف دما بین گرم‌ترین و سردترین نقطه کشور به ۴۵ درجه رسید.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرمترین و سردترین مناطق ایران کجای این سرزمین قرار دارند و چه رکورد دمایی را ثبت کرده‌اند؟

ایران از لحاظ آب و هوایی یکی از منحصر به فردترین کشورهاست. اختلاف دمای هوا در زمستان میان گرم‌ترین و سردترین نقطه گاهی به بیش از ۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

اختلاف دمای هوا در ایران در نقاط مختلف زیاد است. در حالی که در فصل زمستان در ۲۴ ساعت گذشته دمای ورزقان در شب به ۱۹ درجه زیر صفر رسید، اما مردم عسلویه هوای بهاری (۲۶ درجه) را تجربه کردند.

ورزقان با ۱۹ درجه زیر صفر سردترین نقطه ایران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی، پیشینه دما در ورزقان در ۲۴ ساعت گذشته منفی ۵ و کمینه دما منفی ۱۹ درجه زیر صفر بوده است.

در این مدت کمینه دما در شهرستان سراب و بستان آباد منفی ۱۷ و پیشینه دما منفی چهار درجه بوده است. این گزارش می‌افزاید، در این مدت پیشینه دما در تبریز منفی ۸ درجه بوده است.

در ۲۴ ساعت گذشته هیچ نقطه از استان آذربایجان‌شرقی بالای صفر گزارش نشده است.

کارشناس هواشناسی استان آذربایجان شرقی با اشاره به ادامه یافتن سردی هوا در این استان اعلام کرده‌اند، این موج سرما تا دو روز آینده ادامه داشته و روز‌ها نیز تنها در ساعاتی از روز شاید افزایش بسیار کم دما را شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *