خانه / آخرین اخبار / وزنه بردار اورمیه‌ای قهرمان ایران شد

وزنه بردار اورمیه‌ای قهرمان ایران شد

رییس هیات وزنه برداری آذربایجان غربی گفت: «علی میری» ورزشکار دسته 89 کیلوگرم مدال طلای مجموع یک ضرب و 2 ضرب مسابقات قهرمانی بزرگسالان ایران و انتخابی تیم ملی را بر گردن آویخت.

به گزارش یول‌پرس، شاهرخ پیری افزود: این رقابت ها به میزبانی مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت شهرستان امیدیه برگزار شد.

وی بیان کرد: میری در گروه A این مسابقات با مسعود چترایی و امیرسالار عباسی از اصفهان، ابراهیم بهرامی از خوزستان، آرمین عباسی از اردبیل، مرتضی زارعی از قم و حسین مومن از لرستان به رقابت پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این وزنه بردار جوان اورمیه ای در حرکت یک ضرب با ثبت رکورد ۱۵۲ کیلوگرم بر سکوی سوم ایستاد، ادامه داد: در این حرکت ابراهیم بهرامی با ثبت ۱۵۵ کیلوگرم و مسعود چترایی با ۱۵۴ کیلوگرم به ترتیب اول و دوم شدند.

رییس هیات وزنه برداری آذربایجان غربی گفت: میری در حرکت ۲ ضرب، وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را با اقتدار بالای سر برد و مدال طلای این دسته را بر گردن آویخت و پس از وی، آرمین عباسی با رکورد ۱۸۳ کیلوگرم و مسعود چترایی با بالا بردن وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی به ترتیب دوم و سوم شدند.

وی اضافه کرد: علی میری در مجموع با رکورد ۳۴۷ کیلوگرم قهرمان شد، مسعود چترایی با ۳۳۶ کیلوگرم دوم و ابراهیم بهرامی با ۳۲۸ کیلوگرم بر سکوی سوم ایستاد.

علی میری متولد ۱۰ مرداد ۱۳۷۴ در شهر اورمیه است؛ این وزنه بردار ملی پوش دسته ۸۵ کیلوگرم اواخر شهریور سال گذشته با مهار ۳۶۱ کیلوگرم وزنه در مجموع یک و ۲ ضرب مقام سوم مسابقات وزنه برداری ترکمنستان را به دست آورد.

میری آذر ماه سال گذشته در رقابت گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲ ضرب با مجموع وزنه ۳۴۸ کیلوگرم در جایگاه هفتم جهان به میزبانی شهر «آناهیم ایالت کالیفرنیا آمریکا» قرار گرفت.

این وزنه بردار جوان اورمیه ای خرداد ماه ۱۳۹۴ در رقابتهای وزنه برداری جوانان جهان در لهستان موفق به کسب مدال نقره یک ضرب ، طلای ۲ ضرب و نقره مجموع هر ۲ حرکت شد و با ثبت رکورد ۳۳۲ کیلوگرم بر سکوی نایب قهرمانی دسته ۷۷ کیلوگرم جوانان جهان ایستاد./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *