خانه / آخرین اخبار / ۴ دختر اپه ایست اورمیه‌ای در اردوی تیم ملی حضور دارند

۴ دختر اپه ایست اورمیه‌ای در اردوی تیم ملی حضور دارند

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: فریماه باباپور، سما کشی آده، زهرا مرد و مبینا بافراست، چهار اپه ایست اورمیه ای حاضر در اردوی تیم ملی دختران ایران هستند.

به گزارش یول‌پرس؛ شهریار نوبخت افزود: اردوی تیم ملی اپه جوانان دختران از ۲۸ دی ماه به مدت ۱۰ روز در آکادمی شمشیربازی کرج استان البرز در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: شمشیربازان اورمیه ای حاضر در این اردو به همراه ورزشکارانی از اصفهان، تهران و البرز تمرینات خود را زیر نظر مربیان تیم ملی انجام می دهند.

وی ادامه داد: «مهتاب سلامت» مربی اورمیه ای نیز در این اردو حضور دارد.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: این چهار شمشیرباز اورمیه ای در جریان اردوی تیم ملی که آذر ماه امسال به میزبانی اورمیه برگزار شد، نیز حضور داشتند.

به گزارش ایرنا آذر ماه امسال تیم دختران استان مقام سوم و جام برنزی نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور را کسب کردند. در بخش فلوره انفرادی این المپیاد «هانیه خوش خواهی» و «شیدا حسینی» هر ۲ از آذربایجان غربی به ترتیب مدال‌های طلا و نقره را کسب کردند. در بخش انفرادی اسلحه اپه «سما کشی آده» مدال برنز را از آن خود کرد و در بخش تیمی اسلحه فلوره تیم آذربایجان‌غربی با ترکیب «هانیه خوشخواهی، شیدا حسینی، هلیا اسماعیل‌زاده و زهرا حیدرزاده» جام طلایی را بالای سر برد و تیم اسلحه اپه استان نیز با ترکیب «سما کشی آده، فاطمه احمدی، زهرا مرد و آنیتا بیات ماکو» به مقام نایب قهرمانی رسید.

هیات شمشیربازی آذربایجان غربی یکی از هیات‌های فعال و موفق آذربایجان غربی است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی اورمیه، فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه مندان این رشته دارد و فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ در استان آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *