خانه / آخرین اخبار / مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب از بن‌بست گردشگری خارج می‌شود

مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب از بن‌بست گردشگری خارج می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: با برگزاری سلسله اقدامات زیرساختی و فعالیت‌های جشنواره‌ای مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب از بن‌بست گردشگری خارج می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، جلیل جباری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های پیش روی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: امسال مجموع پروژه‌هایی که در دهه فجر مورد بهره‌برداری و کلنگ زنی قرار خواهد گرفت شامل بازگشایی موزه نقده، کلنگ زنی موزه بوکان و میاندوآب است.

وی تصریح کرد: برای احداث موزه‌های یاد شده و رعایت استانداردهای  لازم هر کدام به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در محور گردشگری، برای خارج کردن  تخت سلیمان تکاب از بن بست گردشگری سلسله اقداماتی از قبیل آغاز ساماندهی جاده منتهی به این مجموعه و احداث مجتمع  آب گرم احمد آباد در دست انجام است که با بودجه  یک  میلیارد تومانی  بازسازی شده و  در دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

جباری افزود: توجه به اقامتگاه‌های بومگردی در کنار هتل‌ها در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی است چراکه این اقامتگاه‌ها با کمترین هزینه و استفاده از خانه  های روستایی و تولیدات محلی در خدمت گردشگران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: به‌زودی ۴ واحد اقامتگاه بومگردی در اورمیه، نقده و مهاباد به بهره‌برداری می‌رسد.

جباری اظهار داشت: اخیرً کار مرمت  و نگهداری بناهای تاریخی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز انجام می‌شود و در همین چارچوب به‌زودی حمام اتحادیه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا جاده‌های دسترسی به بناهای تاریخی مرمت شوند تا گردشگران به سهولت بتوانند از این بناها بازدید کنند.

جباری گفت: در پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال در حوزه گردشگری در مجموع برای ۱۶۰ نفر با ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ایجاد اشتغال می‌شود./ تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *