خانه / آخرین اخبار / شورا‌ی شهر پارساآباد مغان در آستانه انحلال/ فرماندار اولتیماتوم داد

شورا‌ی شهر پارساآباد مغان در آستانه انحلال/ فرماندار اولتیماتوم داد

فرماندار پارسااباد به شورای شهری های این شهر اولتیماتوم دارد و گفت:اگر شوراي شهر پارس‌آباد در موعد مقرر قادر به انتخاب شهردار صلاحیت دار نباشد انحلال شورا از سوی استاندار اعلام و شهردار از سوی استانداری معرفی می شود.

به گزارش یول‌پرس، پیچیدگی کلاف سردرگم انتخاب شهردارپارساآباد باعث شده که این روزها حرف و حدیث های بسیاری برای انحلال شورا بر سر زبان‌ها بیفتد.

علی علایی فرماندار پارساآباد امروز در گفتگو با خبرنگاران شهرستان پارساآباد در خصوص مسائلی که در شورای شهر پارساآباد به وجود آمده است، اظهار داشت: اخیرا ۵ کاندید توسط شورای شهر پارس‌آباد گزینش شده بود که سابقه اجرایی لازم جهت تکیه بر مسند شهرداری را نداشتند.

وی با بیان اینکه بتازگی ۱۰ نفر مجددا برای رسیدن به کرسی شهرداری نام نویسی کرده اند، افزود: شورای شهر در حال بررسی سوابق این افراد است و اگر این شورا در موعد مقرر قادر به انتخاب شهردار صلاحیت دار نباشد انحلال شورا از سوی استاندار اعلام و شهردار صلاحیت دار از سوی استانداری معرفی خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه های پارساآباد مغان  نیز در در نامه ای به دادستان این شهرستان خواستار ورود به نحوه انتخاب شهردار و زوایای پنهان مسئله به عنوان مدعی العموم شدند.

در  این نامه آمئده است: روند انتخاب شهردار در این روزها  فکر هر شهروندی را مشغول خود کرده و شایعات در این خصوص فضای شهر را ملتهب می سازد و این در شأن دومین شهر پرجمعیت استان اردبیل نیست که ماه ها توسط سرپرست اداره شود و همگان می دانند که در نبود شهردار و یا تعدد جایگزینی شهردار به دلایل مختلف باعث وادادگی در سیستم شهرداری شده و تبعات آن خواه یا ناخواه در جلوه ی شهر خود نمایی می کند. فلذا ما دانشجویان دانشگاه های شهرستان پارس‌آباد مغان از دادستان محترم انتظار داریم:

۱- با ورود به بررسی روند انتخاب شهردار به عنوان مدعی العموم و دیدن زوایای پنهان مسئله از ضایع شدن حقوق مردم ولایت مدار این خطه مرزی جلوگیری بعمل آید.

۲- بدلیل تعلل انتخاب شهردار و شایعات موجود در این خصوص بازه ی زمانی مشخص برای انتخاب شهردار در اختیار شورای شهر قرار داده شود.

۳- در صورت وجود تخلف در نحوه انتخاب شهردار به این موضوع ورود کرده و ضمن برخورد با متخلفین، در راستای تنویر افکار عمومی مردم را از این امر آگاه سازید./ سبلان ما

یک دیدگاه

  1. پارس آباد صحیح است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *