خانه / آخرین اخبار / آذربایجان‌غربی آماده همکاری مشترک با چین است

آذربایجان‌غربی آماده همکاری مشترک با چین است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: استان ظرفیت بالایی در بخش فناوری دارد و بسیار علاقمند به انجام همکاری های مشترک با کشور چین در این زمینه هستیم.

به گزارش یول‌پرس، رضا حسینی ظهر دوشنبه در دیدار با هیئت سرمایه گذاری چینی اظهارداشت: آنچه که استان آذربایجان غربی را از سایر استان ها متمایز ساخته، موقعیت جغرافیایی ویژه، هم مرزی با سه کشور خارجی و قرار گرفتن در مسیر کریدور شرق به غرب است.

وی به پتانسیل ها و قابلیت های سرمایه گذاری استان اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی در حوزه های مختلف بویژه در بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی و معدن جزو استان های شاخص کشور و مستعد برای سرمایه‌گذاری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: آمادگی داریم یک منطقه ویژه با امکانات زیرساختی را در اختیار فناوران چینی قرار دهیم تا در این منطقه، شهرک تخصصی فناوری را راه اندازی کنند.

حسینی همچنین خواستار همکاری با هیات چینی در جهت بروزرسانی تکنولوژی واحدهای تولیدی بویژه واحدهای تولید آبمیوه و کنسانتره استان شد و افزود: در جهت توسعه روابط و مناسبات با چین، هیچ محدودیتی قائل نیستیم و تمام تلاش خود را برای توسعه مراودات استان آذربایجان غربی و چین بکار می گیریم.

در این جلسه مقرر شد طرفین تا ۱۰ روز آینده، محورها و پیشنهادات خود را برای انجام همکاری های مشترک مشخص و ارائه کنند.

یک هیئت سرمایه گذاری چینی فعال در حوزه فناوری با حضور در استان آذربایجان غربی از پتانسیل های بخش فناوری و تکنولوژی های جدید استان بازدید کردند،این هیئت در نخستین برنامه خود به همراه مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری، از شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه بازدید کردند.

این هیئت متشکل از فعالان بخش فناوری کشور چین است و اعضای آن برای شناسایی این ظرفیت ها به ارومیه سفر کرده اند، بازدید از واحدهای پارک علم و فناوری، شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه، دیدار با فعالان حوزه فناوری، بازدید از مرکز خدمات سرمایه گذاری و صنایع تبدیلی غذایی ارومیه از برنامه های این سفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *