خانه / آخرین اخبار / ارتباطات علمی و فرهنگی دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های لبنان گسترش می‌یابد

ارتباطات علمی و فرهنگی دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های لبنان گسترش می‌یابد

رئیس موسسه امت واحده لبنان در دیدار با رئیس دانشگاه اورمیه، زمینه‌های تقویت همکاری دانشگاه اورمیه با دانشگاه‌های لبنان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حب نقی رئیس دانشگاه اورمیه در این دیدار اظهار داشت: برای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان باید به صورت علمی به بحث اقوام و ادیان نزدیک شویم و با گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی چهره مناسبی از جمهوری اسلامی به جهان نشان دهیم.

وی با اشاره به اثرات منفی غائله داعش در جهان اسلام گفت: کارهای فرهنگی و علمی باید جایگزین آن غائله شوم در جهان اسلام شود. این امر با گسترش ارتباطات کشورهای جهان اسلام تحقق می‌یابد و دانشگاه در کنار سایر نهادها نقش به سزایی در گسترش این ارتباطات دارد.

حجت الاسلام و المسلمین «السید فادی السید» رئیس موسسه امت واحده لبنان ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در دانشگاه اورمیه گفت: این موسسه می‌تواند پل ارتباطی مابین دانشگاه اورمیه و دانشگاه‌های کشور لبنان و سوریه در جهت گسترش ارتباطات علمی و جذب دانشجو از اقوام و ادیان مختلف باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مهدی پور رئیس مرکز اقوام و ادیان دانشگاه اورمیه نیز درخصوص اهداف حضور رئیس موسسه امت واحده لبنان در این دانشگاه گفت: مهیا نمودن مقدمات عقد تفاهم‌نامه‌هایی مبنی بر جذب دانشجویان خارجی، گسترش ارتباطات علمی ما بین دانشگاه اورمیه و دانشگاه‌های کشورهای لبنان و سوریه، چاپ مقالات علمی اساتید دانشگاه اورمیه به زبان عربی در نشریات علمی لبنان و همچنین برگزاری کنفرانس‌های تقریب مذاهب مشترک بین دانشگاه اورمیه و موسسسه امت واحده لبنان از جمله اهداف مهم سفر رئیس موسسه امت واحده لبنان به دانشگاه اورمیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *