خانه / آخرین اخبار / افسانه‌ای شدن ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران تبریز
مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی:

افسانه‌ای شدن ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران تبریز

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی به افسانه‌ای شدن ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران اشاره کرد و گفت: شهرداری منطقه ۹ تا به امروز در تحویل زمین برای ساخت این بیمارستان کارشکنی کرده و قرارداد واگذاری را به ما نمی‌دهد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، جمال‌الدین نیکنام پیش از ظهر امروز در نشست خبری با عنوان “عملکرد ۴۰ ساله پس از انقلاب اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی” اظهار کرد: مدیریت درمان در حال حاضر دارای دو بیمارستان با ۴۰۰ تخت و سه درمانگاه در تبریز و ۹ درمانگاه در شهرستان‌های استان است که البته برخی از آنها پلی کلینیک هستند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون، این درمانگاه‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر دو شیفته عمل می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تامین اجتماعی استان به دو میلیون نفر تحت پوشش خود، سرویس خدمات درمانی ارائه می‌کند، افزود: بیمه تامین اجتماعی غیر از پیوند در تمام بخش‌ها مجهز است به طوریکه ۴۸ تخت ویژه، فوق تخصص، مغزی، جراحی و غیره را دارا می‌باشد.

هزینه ۸۵۰ میلیارد تومان به بخش درمان در سال جاری

نیکنام تصریح کرد: در سال جاری حدود ۸۵۰ میلیارد تومان به بخش درمان هزینه شده است که این بخش شامل درمان مستقیم و غیرمستقیم بود.

وی با  اشاره به اینکه هزینه‌های بیمه تامین اجتماعی بیش از بودجه است، افزود: ارتقای کیفیت درمانی نیز یکی دیگر از کارهای انجام شده بخش درمان تامین اجتماعی می‌باشد به طوریکه تلاش کردیم تا تجهیزات موجود را به روز کنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی ادامه داد: خرید دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال، هتلینگ بیمارستان‌ها، تغییر تخت بیمارستانی، گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ با ورژن ۲۰۱۵، راه‌اندازی سیستم فکس برای مراجعه‌کنندگان از جمله کارهای یک سال اخیر می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر افراد تحت پوشش با یک کد ملی می‌توانند خدمات درمانی را دریافت کنند.

تصفیه فاضلاب بیمارستان عالی‌نسب و فروش آن به شهرداری

نیکنام در ادامه به بخش زیست محیطی اشاره و  متذکر شد: با توجه به اینکه ۴۰۰ مترمکعب خروجی فاضلاب بیمارستان عالی‌نسب است از این‌رو با روشی این آب‌ها تصفیه و بازیافت شده و مقداری آن در فضای سبز و مقداری به شهرداری فروخته می‌شود به طوریکه عالی‌نسل اولین بیمارستان در کشور در این زمینه می‌باشد.

وی ادامه داد: البته روش دیگری برای تامین برق بیمارستان را پیش‌بینی کرده‌ایم تا به تبع آن با جاگذاری دیگ‌های بخاری در بیمارستان بتوانیم برق دریافت کنیم و امیدواریم با خودکفایی دیگر از برق بیرون استفاده نکنیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی یادآور شد: از سال گذشته تا کنون نزدیک به  ۱۰ میلیارد تومان بابت  تجهیزات هزینه شده است.

وی بیان کرد: ساخت درمانگاه‌های هشترود، عجبشیر و ملکان شروع شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد روبرو شده و تنها مشکل باقی‌مانده استخدام است.

وی ادامه داد: از وقتی مدیرعامل سازمان فوت کرد ما بی‌سرپرست شده‌ایم و اگرچه در حال حاضر سرپرستی انتخاب شده ولی او نیز به خاطر حکم سرپرست بودن تصمیمات محکم نمی‌گیرد.

نیکنام خاطرنشان کرد: ساخت درمانگاه بستان‌آباد نیز جزو برنامه‌های دهه فجر سال آینده می‌باشد و همچنین اسکو، شهر جدید سهند، هریس نیز مجوز برای ساخت درمانگاه اخذ کرده‌اند.

شهرداری منطقه ۹ در واگذاری قرارداد زمین بیمارستان خاوران کارشکنی می‌کند

وی به افسانه‌ای شدن ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران اشاره کرد و گفت: در این زمینه شورای شهر یک حرف، فرمانداری و استانداری یک حرف دیگر می‌زدند و از این‌رو پرونده به شورای حل اختلاف رفت و در آنجا قرار بر این شد تا زمین را دراختیار ما دادند و ما نیز زمین را تحویل گرفتیم ولی شهرداری منطقه ۹ تا به امروز کارشکنی کرده و قرارداد واگذاری را به ما نمی‌دهد.

مدیر درمان تامین اجتماعی اضافه کرد: این کارشکنی شهرداری منطقه ۹ در واگذاری قرارداد با برنامه‌های  سازمان متناقض است چراکه تا مادامی که قرارداد واگذاری در اختیار سازمان قرار نگیرد، نمی‌توانیم کار خاصی را انجام دهیم.

وی بیان کرد: البته الحمدالله با صحبت‌های استاندار آذربایجان‌شرقی و نمایندگان مجلس به زودی مشکل حل شده و قرارداد واگذاری را خواهیم گرفت تا به تبع آن عملیات شروع پروژه آغاز شود.

احداث بخش رادیوتراپی در عالی‌نسب

نیکنام در ادامه به احداث بخش رادیوتراپی در بیمارستان عالی‌نسب اشاره کرد و گفت: این بخش در استان بسیار کم است و جزو نیازهای استان می‌باشد که امید است تا بتوانیم برای سال آینده این بخش راه‌اندازی شود.

وی بزرگترین چالش سازمان در بخش درمان غیرمستقیم برشمرد و گفت:  دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را بدهد که تا به امروز محقق نشده است.

نیکنام با بیان اینکه ۸۰۰ هزار  میلیارد تومان به طرف‌های قرارداد خود بدهی داریم، افزود: با توجه به اهمیت داروخانه‌ها مبنی بر اینکه نباید سرمایه آنها راکد بماند توانستیم تا شهریورماه سال جاری بدهی آن‌ها را به روز کنیم.

وی متذکر شد: طبق مصوبه هیات وزیران، فقط بیمه سلامت همگانی رایگان باید از مراکز دولتی دانشگاه‌ها خدمات دریافت کنند.

چشم پزشکی مهر و حکیمان نور اصرار به قرارداد دوباره دارند

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در پاسخ به سوال مبتی بر تعداد لغو قراردادها به علت بدهی، گفت: ما با تمام موسسات و مراکز درمانی قرارداد داریم و شرایط لغو قرارداد یا از طرف آنها بوده و یا با تشخیص تخلف لغو قرارداد موقت و  دائم می‌شود.

وی افزود: دو کلینیک حکیمان نور و چشم پزشکی مهر زمانی ما را تهدید به لغو قرارداد می‌کردند و ما با آنها لغو قرارداد کردیم و در حال حاضر نیز اصرار بر انعقاد قرارداد دوباره دارند که قبول نکرده‌ایم چراکه مراکز فعلی ما می‌توانند همه را پوشش دهند./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *