خانه / آخرین اخبار / آغاز دور جدید بارش ها در کشور

آغاز دور جدید بارش ها در کشور

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آغاز دور جدید بارش ها در کشور خبر داد و گفت: بارش برف و باران تا روز سه شنبه هفته جاری در اکثر شهرهای کشور ادامه دارد.

به گزارش یول‌پرس، «احد وظیفه» درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور گفت: فعالیت سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت آینده در غرب کشور در آذربایجان، بخش هایی از دامنه های البرز غربی در قزوین و زنجان باعث افزایش ابر، بارش باران و برف و وزش باد می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از بعدازظهر امروز ( شنبه ۱۳ بهمن) با شمالی شدن جریانات در غرب سواحل دریای خزر، بارش باران به همراه کاهش نسبی دما در استان های اردبیل، گیلان و غرب مازندران آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: روزهای شنبه تا سه شنبه در مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و کاهش دما پیش بینی می شود.

وظیفه با اشاره به تقویت سامانه بارشی و کاهش دما، گفت: سامانه بارشی به جز جنوب غربی کشور، اکثر مناطق کشور را دربر می گیرد.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: به تدریج و از روز یکشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی مناطق مرکز، شمال شرق و شرق را دربر می گیرد.

وی یادآور شد: با ورود سامانه بارشی از جنوب در روزهای شنبه تا سه شنبه هفته جاری برای مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید، کاهش دما در مناطق مستعد تگرگ و در مناطق کوهستانی جنوب شرق بارش برف پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: ناپایداری جوی تا پایان وقت روز سه شنبه در کشور ماندگار بوده و به تدریج فعالیت آن از سمت شرق کشور به پایان می رسد و باعث کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه خواهد شد.

وی درباره وضعیت شهرهای مختلف و میزان بارندگی در آنها گفت: امروز در شمال آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، بارش برف و باران و وزش باد، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در جنوب شرق سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

وظیفه افزود: روز یکشنبه نیز در نیمه شرقی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، مرکزی، قم، نیمه شمالی اصفهان، ارتفاعات البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش برف و باران و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: در جنوب بوشهر، جنوب و جنوب شرق فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، سواحل و جزایر شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی در ادامه با اشاره به  بارش برف و باران و وزش باد در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، خراسان جنوبی طی روز دوشنبه، افزود:  در نیمه شرقی هرمزگان، سیستان و بلوچستان، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده باعث لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید می شود بنابراین توصیه می کنیم هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

وظیفه درباره وضعیت هوای تهران نیز گفت: آسمان تهران امروز ( شنبه ۱۳ بهمن) کمی ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: آسمان تهران در روز یکشنبه نیمه ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار باران و وزش باد پیش بینی می شود و دمای هوای تهران در این روز ۱۰ درجه بالای صفر پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *