خانه / آخرین اخبار / گنجینه‌های تاریخی آذربایجان شرقی مغفول مانده است

گنجینه‌های تاریخی آذربایجان شرقی مغفول مانده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه ما از گنجینه‌های تاریخی خود غفلت کرده‌ایم و امروز باید این غفلت‌ها را جبران کنیم.   

به گزارش یول‌پرس، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با اعضای شورای علمی و سیاست‌‌گذاری جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی، با تأکید بر معرفی گنجینه‌های عظیم فرهنگی استان به نسل جوان، اظهار کرد: فرهنگ، هنر و ادب، زیربنای توسعه هر جامعه‌ای است و مزیت اصلی تبریز و آذربایجان نیز در این حوزه است.

وی افزود: بزرگداشت چهره‌های درخشان فرهنگ، هنر و ادب تبریز و آذربایجان، وظیفه‌ای است که امروز بر عهده ماست و می‌تواند بخشی از غفلت‌های گذشته در این حوزه را جبران کند.

پورمحمدی خطاب به اعضای شورای علمی و اجرایی این جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره را به عنوان ادای دین به تاریخ آذربایجان نگاه کنید.

وی افزود: استانداری نیز با تمام توان آماده همکاری و حمایت از این جشنواره و برنامه‌های مشابه در راستای بزرگداشت مفاخر فرهنگ و ادب استان است.

پورمحمدی همچنین بر همکاری رسانه ملی در معرفی شاعره بزرگ ایران‌زمین، پروین اعتصامی و فضاسازی مناسب شهری از سوی دستگاه‌های مسئول در طول برگزاری جشنواره تأکید کرد.

جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، ۲۵ اسفند همزمان با زادروز این شاعره بزرگ ایرانی در تبریز برگزار می‌شود. / ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *