خانه / آخرین اخبار / گسترش همکاری‌های مشترک پارک اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل خبر داد:

گسترش همکاری‌های مشترک پارک اردبیل با دانشگاه‌های ترکیه

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در راستای گسترش همکاری‌های مشترک پارک‌های علم و فناوری استانبول و آنکارا با اردبیل وارد مذاکره می‌شوند.

به گزارش یول‌پرس، منطقه اردبیل، حبیب ابراهیم‌پور در دیدار با رایزن اقتصادی ترکیه در ایران که با دعوت پارک علم و فناوری و هماهنگی اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: در این بازدید رایزن اقتصادی ترکیه از واحدهای فناور مستقر در پارک بازدید کرد که در این بازدید واحدهای فناور استان اردبیل طرح‌های نوآورانه و فناورانه خود را ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار و نشست مسئولان پارک علم  فناوری اردبیل با رایزن اقتصادی ترکیه پارک‌های دانشگاه‌های ترکیه به ویژه استانبول و آنکارا مورد بررسی قرار گرفته و زمینه همکاری مشترک شناسایی شد که در این زمینه ما شاهد عقد تفاهم‌نامه‌های مشترک خواهیم بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: در این دیدار مقرر شد نمایشگاه‌های برگزار شده در سطح بین‌المللی ترکیه به پارک علم و فناوری اردبیل اطلاع‌رسانی شده و فضایی اختصاصی برای پارک اردبیل در آن نمایشگاه‌ها فراهم آید تا پارک اردبیل  نیز برای شرکت‌های مستقر در پارک‌های استانبول و آنکارا محلی ویژه اختصاص دهد.

ابراهیم‌پور تصریح کرد: ما در این دیدار درخواست بازدید از شرکت‌های مستقر در تکنو پارک‌های ترکیه را برای شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل داشتیم تا امکان بازدید از شهر قبضه به عنوان شهر پیشرو در فناوری اطلاعات فراهم آید.

وی ادامه داد: رایزن اقتصادی ترکیه برای برقراری ارتباط و تعامل بین پارک علم و فناوری اردبیل و تکنوپارک‌های ترکیه قول همکاری داد و مقرر شد فراتر از لیست شرکت‌های صادرکننده و وارد کننده مصوب وزارت صنایع و معادن؛ برای شرکت‌های مستقر در پارک اردبیل زمینه حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و ارائه محصولات این شرکت‌ها فراهم آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *