خانه / آخرین اخبار / استاد دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر نخبگان علمی جهان قرار گرفت

استاد دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر نخبگان علمی جهان قرار گرفت

دکتر عباس نجاتی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی برای سومین بار در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

به گزارش یول‌پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه ، دکتر ابوالفضل بضاعت‌پورمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی روز سه شنبه گفت: بر اساس اعلام مرکز منطقه ­ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر نجاتی استاد گروه ریاضیات و کاربردهای دانشگاه محقق اردبیلی براساس آخرین نتایج پایگاه استنادی طلایه‌داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI)در سال ۲۰۱۸ در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در لیست یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار دارند، اظهارداشت: انتخاب یک درصد برتر دانشمندان برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می ­گیرد و داده­ های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر در سال ۲۰۱۸ از سامانه شاخص های اساسی علم ( ESI) و وب علوم (WOS) و در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ استخراج شده است.

به گفته وی، تعداد ارجاعات و استنادهای صورت گرفته به پژوهش­ های این محققان در ۱۰ سال اخیر از جمله معیارهای این انتخاب بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *