خانه / آخرین اخبار / جزئیات حذف درس زبان و ادبیات تورکی  در دانشگاه صنعتی اورمیه

جزئیات حذف درس زبان و ادبیات تورکی  در دانشگاه صنعتی اورمیه

دانشگاه صنعتی اورمیه در اقدامی غیرمنتظره و عجیب درس زبان و ادبیات تورکی را که در زمره دروس پرطرفدار و محبوب دانشجویان بود، از لیست دروس ارائه شده در ترم جدید حذف کرد.

به گزارش یول‌پرس، بر اساس اعلام معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اورمیه، درس دو واحدی – اختیاری زبان و ادبیات تورکی که در نتیجه مطالبات چندین ساله دانشجویان و پیگیری‌های کانون‌ها و نهادهای دانشجویی از نیم‌سال تحصیلی ۹۶ در این دانشگاه ارائه شده بود، از لیست دروس ارائه شده در ترم پیش‌رو حذف شد.

دکتر وحید سلوک، معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اورمیه، «نبود فرصت کافی برای برنامه‌ریزی جدید» را دلیل عدم ارائه درس زبان و ادبیات تورکی در این ترم عنوان نموده است‌.

پس از انتشار این خبر، دانشجویان این دانشگاه با تاسف‌بار قلمداد کردن این اقدام معاونت آموزشی دانشگاه، اعتراض خود نسبت به حذف درس زبان و ادبیات تورکی را اعلام داشته و خواستار ارائه مجدد این درس در لیست واحدهای ارائه شده ترم پیش‌رو و امکان اخذ آن برای علاقه‌مندان  شدند.

لازم به ذکر است، درس زبان و ادبیات تورکی در طول دو نیم سال تحصیلی گذشته (از بدو ارائه) در زمره دروس پرطرفدار و محبوب دانشجویان قرار گرفته و در همان دقایق اولیه شروع فرآیند انتخاب واحد، تمامی ۱۰۰ نفر ظرفیت آن تکمیل می‌شده است.

۶ دیدگاه‌ها

 1. ابراهیم رضایی

  نبود فرصت کافی برای برنامه ریزی جدید؟؟؟؟؟؟؟ یعنی چی؟؟؟؟ این هم شد دلیل؟؟؟؟؟
  ای خدا دارم دیوانه میشم از دست این حرامزاده ها که به فکر زبان و ادبیات ترکی نیستند! 🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪
  آخه تا کی میخواهید بخاطر تداوم نظام فاشیستی ظالم زبان مادری ام را بایکوت کنید؟؟؟؟؟
  مسئولین بی شرفه بومی و غیر بومی بترسید از روزی که کاسه صبر آذربایجان لبریز شود.

 2. درسی که دو ترم پشت سر هم ارائه شده را فرصت نداشتند برنامه ریزی کنند یعنی اینقدر بی عرضه و ناتوان هستند که نمی توانند برای دو واحد درسی برنامه ریزی کنند

 3. خب باید هم حذف بشه یه شهری که همدتا کردنشین هستش چرا باید آذری تدریس بشه ؟؟

  2
  11
 4. رضایی
  با همین ریسمان پوسیده توهمات ناسیونالیسم افراطی کوردی را بالا می برند و بعد که در برخورد با شمشیر بران واقعیات ریسمانش پاره شد رهایش می کنند با کله به زمین بخورد شما چند بار باید از نتایج انتخابات مجلس و…حالی نشوید که با وجود آدم آوردن از اینجا و انجا بیش از ۲۰ درصد اورمیه نیستید

 5. دانشجوی صنعتی

  فرصت کافی برای برنامه ریزی و ارائه دارند ولی درست این است که نمی خواهند زبان ترکی تدریس شود ,و این نشان از شعور هویتی و زبانی پایین مسئولان ما دراد که فقط به فکر شکمشان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *