خانه / آخرین اخبار / تورکمن‌های عراق مخالف بازگشت نیروهای کُرد به کرکوک هستند

تورکمن‌های عراق مخالف بازگشت نیروهای کُرد به کرکوک هستند

رئیس جبهه تورکمن‌های عراق تاکید کرد که هیچ گروهی اعم از تورکمن‌ها، عرب‌ها و دولت مرکزی با بازگشت نیروهای موسوم به پیشمرگه کُرد به کرکوک موافق نیستند.

به گزارش یول‌پرس، ارشاد صالحی، رئیس جبهه تورکمن‌های عراق با بیان اینکه نمی خواهند پیشمرگه، نیروی امنیتی اداره اقلیم شمال عراق، به کرکوک باز گردد، گفت: “هیچ کس با بازگشت پیشمرگه موافق نیست. نه تورکمن‌ها نه عرب‌ها و نه دولت مرکزی”.

صالحی با یادآوری اینکه در روند انتخابات سال گذشته وعده داده شده بود تا مقام معاون ریاست جمهوری و یا یک وزارتخانه به تورکمن‌ها واگذار شود، گفت ولی پس از انتخابات با این امر مخالفت شده است.

وی با اشاره به وجود یک پروژه مذهب‌گرایی که نقش مهمی در شکل دهی سیاست عراق دارد، اظهار داشت: “به خاطر اینکه تورکمن‌های عراق یک تشکل «ملی» هستند علیه ما تحریم اعمال می شود”.

وی با بیان اینکه باید از فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق به ویژه در سنجار ممانعت شود، گفت: “استراتژی پ.ک.ک تشکیل پایگاه در مناطقی که اکثریت آن را تورکمن ها تشکیل می دهند است. پ.ک.ک می خواهد سنجار را تحت کنترل خود درآورد و با پیشروی به سوی تلعفر نفوذ خود را افزایش دهد. بنابراین خواستار تشکیل یک حاکمیت با ثبات در تلعفر و سنجار هستیم”.

یک دیدگاه

  1. اینها تروریست های کرد هستند که به اسم پیش‌مرگه فعالیت میکنند، در اختلافاتی که بارزانی ها و طالبانی ها ، همچنین تروریست های پ‌ک‌ک و حکومت اقلیم بروز کرده بود، به اندازه کافی پته هم دیگه رو روی آب ریختن و از ذات کثیف یکدیگر پرده برداشتن، فرات نیوز٬ مئدیای گروه تروریستی پ‌ک‌ک در گذشته بارها اقدامات تروریستی و خرابکارانه همین به اصطلاح نیروهای کرد رو اطلاع رسانی کرده بود ،
    جالبه هر جایی که اکراد حضور داشته و مدعی اونجا باشند، از لحاظ امنیتی دچار بحران شده و لانه انواع اقسام تروریست‌ها در جهت رسیدن به اهداف پلیدشان میشود، همه شاهد بودیم که حتی تروریست های کرد ایرانی در کرکوک مجهز به انواع و اقسام سلاح ها مشغول درگیری با نیروهای مسلح عراق بودند، تروریست های پ‌ک‌ک به کنار ، دقیقا مثل همین موضوع رو در غرب آذربایجان هم میشه مشاهده کرد

    9
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *