خانه / آخرین اخبار / بالاخره حساب‌های مس سونگون به آذربایجان انتقال می‌یابد
استاندار آذربایجان‌شرقی:

بالاخره حساب‌های مس سونگون به آذربایجان انتقال می‌یابد

استاندار آذربایجان‌شرقی از توافق هفت ماده‌ای برای انتقال حساب‌های پیمانکاران شرکت مس آذربایجان به استان خبر داد و گفت: به مرور حساب‌های پیمانکاران شرکت مس به استان منتقل می‌شود و یک درصدی که معادن مالیات را به مجموعه استان خواهد داد تا برای زیرساخت‌ها و آلودگی هوا استفاده ‌می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، محمدرضا پورمحمدی  عصر امروز در آیین افتتاح ۲۳ طرح  صنعتی ورزقان اظهار داشت: همان روزی در هیئت دولت به عنوان استاندار آذربایجان شرقی معرفی شدم آقای رحمانی به عنوان اولین نفر بود که گفت که بروید سه موضوع مس، نفلین سینیت و قطب سوم خودروسازی را در استان اجرا کنید و وی بود که همه‌ اختیاراتشان را در اختیار استاندار قرار داد که جای دارد تقدیر و تشکر دارد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: استان ما بسیار با پتانسیلی است ولی شرمنده‌ام بگم که در آن شان و منزلت و جایگاه که مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که آذربایجان سر ایران است، این سر آن حد و شایستگی که باید پرداخت شود پرداخت نشده است چرا باید مناطقی محرومی ورزقان، شمال و شرق استان داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ما خوشحال هستیم که معادن ما در منطقه به بهره‌برداری می‌رسند، اما باید به ما کمک کنید که از این نعمت‌های خدادادی برای توسعه استان بیشتر استفاده کنیم، من به عنوان استاندار خیلی مصمم هستم که از منابع صنایع استان برای توسعه استان استفاده شود.

پورمحمدی گفت: ما مذاکرات خوبی داشتیم  و توافق هفت ماده‌ای انجام شد که به مرور حساب‌های پیمانکاران شرکت مس به استان منتقل شود و یک درصدی که معادن مالیات را به مجموعه استان خواهد داد تا برای زیرساخت‌ها و آلودگی هوا استفاده می‌شود و یک پروسه معقول که  انشا الله مس آذربایجان هویت واقعی خودش را پیدا خواهد کرد.

۴ دیدگاه‌ها

 1. آقای استاندار به جای انتقال حساب بانکی خشک و خالی، به فکر انقال زنجیری های فرآوری مس به قره داغ باشید.

 2. دروغه فقط همین شرکت مس سونگون توسط رفسنجانی که خودش اصالتا کرمانی هستش با زیرکی پی ریزی شد سپس به پسرش انتقال داده شد همش وعده سرخرمنه تمامی مهندسین ارشدش غیر بومی هستن با حقوق بالای ۶۰میلیون حالا یه شخص از همین استان میخام یه جوون دستشو بلند کنه بگه من در خوزستان یا عسلویه کار میکتم استخدام شدم مهندس ارشد هستم با حقوق بالای ۷۰ میلیون

  4
  1
 3. شعب اصلی بانکها در تهران است و بازهم پول به حساب آنها میرود
  مگر آنکه پول معادن به حساب های بانکهای معتبر خارجی برود که اگر بانکها در ترکیه یا آزربایجان شمالی باشد بهتر است

  6
  1
 4. خود این اظهارات سندیست بر عدم پرداخت کمترین حق استان تاکنون که آنهم صرف صدمات زیست محیطی ناشی از فعالیت استخراج معدن شود بماند سهم درصد حاصل از درآمدش؛ اشتغال بیکارانش؛ …
  امیدواریم انتقال حساب هم از آن نوع حسابهایی نباشد که تنها خدمات بانکی در بانکهای استان انجام میشود

  5
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *