خانه / آخرین اخبار / اردوغان: ترکیه آماده نبرد با تروریست‌ها بعد از خروج آمریکاست

اردوغان: ترکیه آماده نبرد با تروریست‌ها بعد از خروج آمریکاست

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن انتقاد از حمایت‌های آمریکا از گروه تروریستی ی پ گ، از آمادگی ترکیه برای تداوم نبرد با تروریست‌ها بعد از خروج نظامیان آمریکایی خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع اعضای اتاق بازرگانی آمریکا و شورای کسب و کار دو کشور در مجتمع بئش‌تپه آنکارا اظهار داشت: اختلافات ترکیه-آمریکا را با موفقیت حل کردیم.

وی در ادامه سخنان خود همچنین تصریح کرد:

روابط ترکیه-آمریکا مبتنی بر منافع مشترک و مناسبات راهبردی همه‌جانبه است. حتی اگر در برخی موضوعات اختلاف‌نظری داشته باشیم، روابط راهبردی ما از پس اختلافات دو کشور برآمده است. تصمیم اخیر ترامپ درباره سوریه نقشه محافلی را که قصد لطمه‌زدن به روابط آنکارا-واشنگتن دارند، خنثی کرد.

یکسان‌دانستن گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک با مردم شمال سوریه بزرگترین توهین به برادران کُرد است. ترکیه تنها کشور منطقه بوده که آنها را زیر بال و پر خود گرفته و حمایت کرده است. برداران و خواهران کُرد ما از ظلم داعش گریخته و به ترکیه پناه آورده‌اند. کشور ما هرگز با کُردها مشکل نداشته است.

ترکیه به تنهایی و با حمایت لجستیکی متحدان خود، می‌تواند منطقه امن (در سوریه) را جهت تامین منافع مشترک ایجاد کند. ترکیه آماده تحویل گرفتن مسئولیت مبارزه با تروریسم در مناطقی از سوریه است که آمریکا از آن عقب‌نشینی می‌کند.

امروز امن‌ترین مناطق سوریه، جاهایی است که توسط ترکیه صاحب امنیت شده اند. اگر در زمینه اتخاذ موضع انسانی در قبال مردم سوریه و بازگشایی مرزها به روی پناهجویان صادق هستید، بیایید شهرک‌های مهاجرنشین را در مناطق امن احداث کنیم.

ایالات متحده آمریکا تاکنون ۲۳ هزار تریلی و کامیون حامل سلاح و مهمات برای تروریست‌های پ.ک.ک و ی.پ.گ در شمال سوریه ارسال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *