خانه / آخرین اخبار / ۲۴۲ نفر امسال بر اثر تصادفات جاده ای زنجان جان باختند

۲۴۲ نفر امسال بر اثر تصادفات جاده ای زنجان جان باختند

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: تعداد 242 نفر از ابتدای امسال (10 ماهه) بر اثر حوادث ناشی از تصادفات در جاده های این استان جان باختند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 189 نفر بود.

به گزارش یول‌پرس؛ دکتر مهرداد ستاره افزود: شمار جان باختگان ناشی از تصادفات جاده ای این استان طی ۱۰ ماهه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸٫۴ درصد افزایش دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به تحلیل های انجام گرفته طی مدت یاد شده وضعیت متوفی در هنگام تصادفات ۱۰۹ نفر راننده، ۱۰۸ نفر سرنشینان و ۲۵ نفر به عابر اختصاص داشت.

این مسئول ادامه داد: بنابر این میزان فوتی های راننده و سرنشینان در تصادفات ۱۰ امسال این استان و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۴درصد و ۵۶ درصد رشد نشان می دهد.

وی اضافه کرد: ۴۲ مورد از تصادفات در جاده های خاکی روستایی استان طی ۱۰ ماهه سال گذشته به وقوع پیوست که این تعداد طی مدت یاد شده امسال ۲۵ مورد ثبت شد که در مقایسه کاهش ۴۰ درصدی را نشان می دهد.

ستاره افزود: بر این اساس در ۱۰ ماهه امسال،۳۵ مورد از تصادف های فوتی نیز در داخل شهرهای استان گزارش شد که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته ۲۲ مورد بود که افزایش ۵۹ درصدی را نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان خاطرنشان کرد: از مجموع فوتی های سوانح رانندگی استان در مدت یادشده امسال ۱۵۷نفر به شهرستان زنجان اختصاص دارد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۱۳ نفر بود، ۳۸ درصد افزایش نشان می دهد.

به گفته وی، از مجموع فوتی تصادفات ۱۰ ماهه امسال زنجان و به ترتیب ۴۳، ۳۰، ۶، چهار و ۲ مورد آن به شهرهای ابهر، خدابنده، خرمدره و طارم ماهنشان اختصاص دارد./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *