خانه / آخرین اخبار / بیش از ۱۱۰ متقاضی در عرض چند ساعت!
استقبال بی‌نظیر دانشجویان صنعتی اورمیه از درس زبان تورکی؛

بیش از ۱۱۰ متقاضی در عرض چند ساعت!

دیروز، دانشگاه صنعتی اورمیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان، درس زبان و ادبیات تورکی در ترم جدید ارائه خواهد شد که بعد از انتشار این خبر، تعداد متقاضیان این درس در عرض چند ساعت از مرز 110 نفر عبور کرد.

به گزارش یول‌پرس، بعد از حواشی‌های ایجاد شده در خصوص عدم ارائه درس زبان و ادبیات تورکی در دانشگاه صنعتی اورمیه، روابط عمومی دانشگاه طی بیانیه‌ای (بخوانید) اعلام کرد، در صورتی که تعداد درخواست‌کنندگان به مصوبه شورا برسد، درس مذکور در ترم پیش‌رو ارائه خواهد شد.

در این راستا با تلاش کانون فرهنگی – اجتماعی شمس و شورای صنفی دانشجویان، در عرض چند ساعت تعداد متقاضی از حدنصاب مصوبه شورا عبور کرده و تا لحظه تنظیم خبر تعداد ۱۱۰ نفر متقاضی اخذ درس زبان و ادبیات تورکی شد‌ه‌اند.

پیش‌تر مسئولین دانشگاه «نبود فرصت کافی برای برنامه‌ریزی جدید» را دلیل عدم ارائه درس زبان و ادبیات تورکی در این ترم عنوان نموده و از ارائه یک در میان این درس در ترم‌های پیش‌رو خبر داده بودند که باتوجه به استقبال بی‌نظیر دانشجویان، پیش‌بینی می‌شود این واحد درسی برای تمامی ترم‌های تحصیلی ارائه گردد.

لازم به ذکر است، درس دو واحدی – اختیاری زبان و ادبیات تورکی در طول دو نیم سال تحصیلی گذشته (از بدو ارائه) در صدر لیست دروس پرطرفدار و محبوب دانشجویان بوده و در دقایق اولیه شروع فرآیند انتخاب واحد، تمامی ۱۰۰ نفر ظرفیت آن تکمیل می‌شود.

 

 

یک دیدگاه

  1. قالماسین فیریلداغی چیخاردیرلار کلاس قورولماسین

    7
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *