خانه / آخرین اخبار / سیاسی‌کاری والیبال اورمیه را به ورطه سقوط کشانده است

سیاسی‌کاری والیبال اورمیه را به ورطه سقوط کشانده است

تیم‌های والیبال شهر اورمیه پس از کش‌وقوس‌های سیاسی فراوان در رقابت‌های لیگ برتر والیبال جام “شهدای منا” حاضر شدند ولی حضوری نبود که بتواند تماشاگران و هواداران پایتخت والیبال آسیا را جلب کند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم؛ شهر اورمیه امسال با دو تیم شهرداری و درنا در رقابت‌ها حاضر شد ولی عملکرد ضعیف مسئولان ورزشی و سیاسی‌بازی مسئولان سیاسی شهر اورمیه به‌ویژه شورای اسلامی شهر اورمیه و پشت‌پرده‌های والیبال اورمیه را با بحرانی بسیار سنگین روبه‌رو کرد به‌گونه‌ای که تیم درنا به‌صورت صددرصد از رقابت‌های لیگ برتر رفتنی است و شهرداری در مرحله پلی‌آف حضور نخواهد داشت.

مشکلات چند سال اخیر والیبال اورمیه در مسائل سیاسی پشت‌پرده خلاصه می‌شود

عزیز پرتوی با اشاره به وضعیت بحرانی والیبال این شهر اظهار داشت: شهرداری اورمیه بیش از ۸ سال است که تیم‌داری می‌کند و در دو سال اخیر با فراز و نشیب‌های بسیاری بالا بود و پی‌ریزی خوبی در این مدت انجام نشده که در نهایت سبب ناامیدی هواداران شده است و دلیل این موضوع در مسائل سیاسی پشت‌پرده خلاصه می‌شود که اجازه بستن یک تیم در خور شأن والیبال اورمیه را نداد.

بازیکن تیم ملی پیشکسوتان والیبال بیان کرد: هواداران اورمیه‌ای در نوع خود بسیار کارشناسانه به والیبال نگاه می‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود تا از تیم‌های خود حضور مقتدرانه و کسب عناوین مهم را انتظار داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی باشگاهی تشکیل می‌شود باید هیئت مدیره و مدیرعامل مطلوبی داشته باشد و متأسفانه فردی که در رأس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه قرار دارد فردی ورزشی نیست و افرادی نیز در باشگاه حضور ندارند که بتوانند نظر کارشناسانه و ورزشی ارائه کنند تا بتوان به خواسته مردم رسید.

تیم‌های اورمیه‌ای حاضر در رقابت‌های لیگ برتر والیبال در حد و اندازه لیگ برتر نیستند

مجید ساداتی نیز اظهار داشت: گوشه‌ای از فراز و نشیب‌هایی که تیم‌های اورمیه‌ای با آن روبه‌رو هستند به مسائل اقتصادی و مالی نیز مربوط می‌شود و محدودیت‌های اعتباری گریبان‌گیر تمامی تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر است و برخی تیم‌ها نیز تا آستانه انحلال پیش رفته‌اند بنابراین تیم‌های اورمیه‌ای نیز از این موضوع مستثنی نیستند.

بازیکن سابق تیم ملی والیبال اضافه کرد: امکان بروز چنین مشکلاتی در آینده نیز وجود دارد و تیمی که بسته شد با توجه به مسائل اقتصادی تشکیل شد ولی با این همه حال از بطن قضایا بی‌خبر هستیم و تیمی که بسته شده بود در حد لیگ برتر و آوازه نام اورمیه نبود. در نقل و انتقالات نیم‌فصل بازیکنانی به تیم اضافه شدند که این بازیکنان هم نتوانستند برای تیم نیز کاری انجام دهند. علی‌رغم محدودیت‌های مالی باید تیمی تشکیل می‌شد که در حد و اندازه شهر اورمیه باشد.

وی ابراز کرد: ای‌کاش مسئولان تیم درنا با تیم شهرداری اورمیه دست به دست هم می‌دادند و مشکلات مالی را برطرف می‌کردند تا شهرداری مقتدرتر از امروز در لیگ حضور یابد. به‌اعتقاد من سیاست‌گذارهای این تیم اگرچه هیئت والیبال استان، نماینده مجلس و یا اداره کل ورزش و جوانان استان باشد هیچ خدمتی به والیبال اورمیه نکرده است.

ساداتی افزود: اورمیه فدراسیون والیبال نیست که برای تیم ملی کشورمان جوان‌پروری و بازیکن‌سازی کند بلکه این موضوعات در دست فدراسیون است و حضور چنین تیمی در اورمیه با نام و آوازه اورمیه همخوانی ندارد. این تیم باید در جایی باشد که والیبال وجود ندارد و در نوع خود بتواند سبب نشاط منطقه‌ای دیگر از کشورمان شود. ای‌کاش تمامی شاکله تیم درنا بومی شهر اورمیه بود حتی کادر فنی و دیگر مسئولان تیم از خود اورمیه بودند و سیاست‌گذاران این تیم باید به‌دنبال استفاده از افراد بومی بودند ولی با این همه حال از سرمایه‌گذار این تیم قدردانی می‌کنم.

مشکلات اقتصادی تمامی تیم‌های لیگ برتری والیبال را درگیر خود کرده است

ساسان خداپرست نیز تصریح کرد: از سال ۹۱ با تیم شهرداری به‌جز امسال همکاری داشته‌ام و مسائل اقتصادی به‌طور چشمگیری در وضعیت تیم تأثیر گذاشته به‌گونه‌ای که از نیم‌فصل سال ۹۴ وضعیت رفته‌رفته به‌سمت افول حرکت کرد و همین موضوع اجازه سرمایه‌گذاری درست را به ما نداد و سیاست نادرست در والیبال اورمیه سبب مشکلات دیگری نیز شده است.

بازیکن سابق تیم ملی والیبال همچنین گفت: نتایج خوب به‌دست‌آمده برای تیم والیبال شهرداری در طول سال‌های اخیر به‌واسطه حضور بازیکنان گران‌قیمت و خرج‌های گزاف بوده است. مردم شهر اورمیه چندین سال است که به‌دنبال قهرمانی تیم محبوب خود هستند و دلیل نرسیدن به این موضوع به‌سبب دست نیافتن به شخصیت قهرمانی است به‌گونه‌ای که نمی‌توانیم به‌خوبی برنامه‌ها را پیش ببریم.

وی یادآور شد: در تیم‌هایی که شخصیت قهرمانی شکل گرفته هر فرد در جای خود به وظیفه خود عمل می‌کند و سرمایه‌گذار و مدیرعامل باشگاه در انتخاب بازیکنان و دیگر عوامل به کادر فنی فشاری نمی‌آورند که متأسفانه چنین موضوعاتی در شهر اورمیه جاری است و در نهایت سرمربی و کادر فنی را مقصر نشان می‌دهند.

خداپرست تأکید کرد: در رقابت‌های حرفه‌ای در سطح لیگ برتر کادر فنی و مربی تا ۲۰ درصد در روند نتیجه‌گیری تیم‌ها اثر دارد و بقیه مربوط به عوامل مختلف است. مسائل مختلفی به والیبال اورمیه آسیب زده و برخی از بازیکنان وقتی در اورمیه حضور می‌یابند جایگاه حقیقی خود را گم می‌کنند و به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که شایسته یک بازیکن نیست. مسائل اقتصادی تنها متوجه تیم‌های اورمیه‌ای نیست و اغلب تیم‌های لیگ برتری با همین موضوع درگیر هستند.

منبع: تسنیم – علی آقایاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *