خانه / آخرین اخبار / روند افزایشی مهاجرت از روستاهای خلخال و کوثر نگران‌کننده است

روند افزایشی مهاجرت از روستاهای خلخال و کوثر نگران‌کننده است

نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: روند افزایشی مهاجرت از روستاهای خلخال و کوثر نگران‌کننده است و با ادامه این روند بی‌شک بیشتر روستاها خالی از سکنه می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، بشیر خالقی بعد از ظهر امروز در بازدید از برخی روستاهای شهرستان خلخال و کوثر اظهار داشت: روند افزایشی مهاجرت از روستاهای خلخال و کوثر نگران‌کننده است و با ادامه این روند بی‌شک بیشتر روستاها خالی از سکنه خواهند شد که این موضوع به نفع شهرستان و استان نخواهد بود.

وی با اشاره به این که ۶۰ درصد جمعیت شهرستان کوثر مهاجرت کرده‌اند بیان کرد: با تداوم این امر ۱۰۱ روستای این شهرستان خالی از سکنه می‌شوند که باید برای جلوگیری از این وضعیت نگران‌کننده رسیدگی به شرایط توسعه عمران و آبادانی شهری مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم اشتغال‌زایی مناسبی در این مناطق ایجاد کنیم.

نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم تا بتوانیم در اجرای طرح‌های اشتغال پایدار به شکل مناسب عمل کنیم و امکانات توسعه عمران و اشتغال با سرمایه‌گذاری مولد بخش خصوصی فراهم می‌شود که در این زمینه به دنبال توسعه این اقدامات هستیم.

خالقی از اشتغال‌زایی ۵ هزار نفری در پایاب گیوی خبر داد و بیان کرد: اجرای این پروژه از طریق فاینانس داخلی اجرا می‌شود و برای تکمیل پایاب این سد ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خواهد شد که تامین این بودجه تضمین می‌شود و بی‌شک توسعه شهرستان دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به این که استفاده  از  کارت خوان  برای  رفاه  حال  بیماران باید در دستور کار قراربگیرد بیان کرد: نبود کارتخوان در مطب‌ها به منزله فرار مالیاتی نیست و انتظار می‌رود حرمت جامعه پزشکی حفظ شود و نباید پزشکان را بدون سند متهم به فرار مالیاتی کرد./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *