خانه / آخرین اخبار / درخشش موسیقی قشقایی‌ در شب پایانی جشنواره

درخشش موسیقی قشقایی‌ در شب پایانی جشنواره

گروه موسیقی "یاغلیق" به سرپرستی ساناز نامداری در شب پایانی جشنواره موسیقی فجر با اجرای قطعات موسیقی قشقایی، عیار دوچندانی به این جشنواره بخشیدند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، شب پایانی جشنواره موسیقی در فرهنگسرای نیاوران با حضور دو گروه موسیقی “یاغلیق” به سرپرستی ساناز نامداری و “رخداد” به سرپرستی سهند شکرزاده همراه بود.

در سکانس اول اجراهای این شب، گروه “یاغلیق” به اجرای موسیقی قشقایی پرداخت. این گروه هشت نفره بار دیگر نشان داد اعتبار جشنواره‌های موسیقی هر کشور با حضور گروه‌های موسیقی قومیت‌های مختلف می‌تواند عیار دوچندانی داشته باشد.

در ابتدای این اجرا، قطعه‌ای با عنوان سحر آوازی اجرا شد. در ادامه هم قطعات”بیستون درآمد”، “شاه میرزا آنلی آغور هلی”، “هلی متوسط”،” آسانک ها” و “آمان آمان” اجرا شد. همچنین این گروه قطعات نام‌آشنای موسیقی قشقایی همچون هلهله، جیران جیران و ائلچی بیلر را با هماهنگی بسیار خوب اجرا کردند. تمامی‌ نوازندگان این گروه موسیقی را بانوان قشقایی تشکیل داده بودند و اشعار این قطعات توسط شاعر میرزا مأذون سروده شده بود.

گروه موسیقی قشقایی که با لباس‌های محلی در این برنامه حاضر بودند اکثر قطعات را به‌صورت همخوانی اجرا کردند. از نکات قابل توجه این اجرا نوازندگی نوازنده سه‌تار قشقایی گروه بود که به خوبی توانست بخش‌های تک‌نوازی را اجرا کند.

اختتامیه سی ‌و چهارمین جشنواره موسیقی فجر سه‌شنبه‌شب در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *