خانه / آخرین اخبار / بی‌قانونی روی سکوهای یادگار امام یا آزادی؟!

بی‌قانونی روی سکوهای یادگار امام یا آزادی؟!

وقتی که تماشاگران برخی تیم‌ها حق و حقوق میزبان و میهمان را در تبریز و شهرهای خود به جا نمی‌آورند، برخی رسانه با وقاحت تمام، ادعای تدریس میهمان‌نوازی به هواداران تیراختور را دارند.

یول‌پرس: هرگز از یاد نمیبرم روزی را که آن آقای بازیکن فرمودند جام فلزی ارزشی ندارد، جام واقعی هواداران «باغیرت» هستند! چه شد پس؟ حالا وقتی جامدار شدید هوادار را رها کرده و دنیایی از حاشیه برای خود ساختید!

«غیرت» وقتی رنگ می‌بازد که هوادار تیمی، سلیقه ای و تفریحی انتخاب کند کدام بازی تیمش برایش جذاب است تا به آزادی برود؛ البته این دلسردی هم ارمغان خودتان بود برای هوادارانتان …

اینجا و در تبریز، رنگ سرخ غیرت در رگ هواداران تورک زبانیست که حداقل صد کیلومتر را دو هفته یکبار بدون استثنا به یادگار میروند تا در سرما و گرما صدای اتحادشان را به گوشتان برسانند ولی حیف که یاسین در گوشتان خوانده اند و شما شنیده و نشنیده انکارش میکنید!

شما حتی اگر راست هم بگویید برای پنجاه میلیون طرفدار به قول شما، مایه تاسف است سکوهایشان را حداکثر پنجاه هزار نفر پر کنند.

اما برای تورکهایی که با این حجم از گرانی، بیشتر از پنجاه هزار تومان هزینه رفت و آمدشان است تا به تبریز برسند همان تعداد شصت هزار هم مایه مباهات است.البته شصت هزار با واحد شمارشی شما،با واحد شمارش بین المللی که حساب کنید می‌شود ۱۲۰هزار «نفر تماشاگر».

راستی در ماده تبصره‌های حمله غیرقانونی‌تان به تورکها نوشته بودید اگر در یادگار مهمان نوازی می‌کردند جایی برای تماشاگران آبی پوش هم باز می‌شد. به یاد آورید در شیراز با اینکه ورزشگاه تیم میزبان یعنی فجر سپاسی در مقابل نود اورمیه، اتمسفرتان بالای ده هزار صندلی خالی داشت اما از ورود قشقایی‌ها جهت حمایت از تیم هم زبان و برادرشان ممانعت به عمل آمد، یادتان نیست؟

اصلا همین تبریز را بررسی کنیم، شما را دعوت می‌کنیم به دیدن فیلم‌های شکستن صندلی استادیوم یادگار امام تبریز توسط طرفداران آبی پوش عزیزتان و پرتاب آن روی سکوهای پایینی که هزاران تیراختوری در آنجا تیمشان را تشویق می‌کردند. لطفا همه را به کیش خود مپندارید، آنجا در استادیوم فوتبال بزرگترین چیزی که تماشاگر با خود به داخل میبرد یک بسته پفک یا تخمه است، نه سنگ. اگر سنگی بوده آنرا میهمانان گرامی آورده اند، میدانم که دیده‌اید و می‌دانید ولی سکوت کرده‌اید.

آن روزها که تیراختوری‌ها و طرفداران والیبال اورمیه را در تهران با ضرب و شتم بدرقه کرید چرا صدایی از شما در نیامد؟

براستی کدامین بار شما نژاد برتری‌ها و تیم‌هایتان را در شهرهای آذربایجان با دهان پرخون بدرقه کرده‌ایم که به ما درس میهمان‌نوازی می‌دهید؟

همه اینها به کنار، صدای دو نماینده تورک مجلس را هم که لب به اعتراض گشودند قطع کردید و قصه مهمان‌نوازیتان را اینگونه به سر رساندید!

تبریز حرمت مهمانش را نگه داشت،اما آیا مهمانش وظیفه فرهنگی‌اش را در مقابل این میهمان نوازی رعایت کرد؟!

نویسنده: شایان یورتچی

۶ دیدگاه‌ها

 1. اوج نژاد پرستی همین تکرار مدام و لذت بخش گلمه ترکه . کشتید خودتون رو . طبق قانون ده درصد استادیوم حق میهمانه . اون سکوی فسقلی بالای یادگار ده درصد استادیوم بود ؟ اون سنگهایی که به فرهاد مجیدی هم پرت میشد کار استقلالیها بود ؟ راستی یادم رفت که شماها اصلا نمیدونید درصد چی هست وگرنه میفهمیدید که تو آزادی همیشه بیشتر از ده درصد رو میدن به تراکتوری ها . وگرنه همه دنیا حتی اگه استادیوم خالی هم باشه بیشتر از ده درصد راه نمیدن

  2
  21
  • این از مردانگی و شرف تورکها بود که کاری با هوادارای استقلال نداشتیم (که داشتن از بالا صندل و سنگ به پایین به هوادارای تراکتروسازی پرت میکردن)دفعه ی بعد از این غلطا تو خاک ما بکنید راحت ولتون نمیکنیم

  • دوست عزیز میشه بگی کجای دنیا این قانون هست ک استادیوم خالی هم باشه راه نمیدن ؟؟ دوما وقتی پرسپولیس میره مشهد ۵۰ ۶۰ درصد استادیوم رو هواداراش پر میکنن یا وقتی استقلال میره مشهد ۵۰ ۶۰ درصد استادیوم رو پر میکنن این قانون نیست وقتی تراکتور شد این قانون هست ؟ شما که میدونی قانون چیه اومدی خونه یکی داری مبل هاشونو میشکنی انتظار داری صاحب خونه بگه فدا سرت ؟ شانس آوردین از استادیوم زنده رفتین بیرون اون صندلی ها ک پرت کردین پایین اگه میخورد سر یکی چی کار میکردین آقای قانون مدار

   17
  • شما تو شهر خودت ده درصد استادیومو پر نمیکنی اونوقت ده درصد ورزشگاه سهند رو میخوای؟؟!!

 2. خوب کو تماشاگر ؟ استقلالیا بیان روی چشم ما جا دارن ما نمیریم ورزشگاه همش استقلالیا برن همون دوهزار نفریم که جا داده بودن یک چهارمش پر بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *