خانه / آخرین اخبار / امضای طومار مطالبه رشته زبان تورکی در دانشگاه مراغه
همزمان با روز جهانی زبان مادری؛

امضای طومار مطالبه رشته زبان تورکی در دانشگاه مراغه

بیش از 900 نفر از دانشجویان دانشگاه مراغه با امضای طوماری، خواستار ارائه رشته زبان و ادبیات تورکی آذربایجانی در این دانشگاه شدند.

به گزارش یول‌پرس، در آستانه روز جهانی زبان مادری(۲اسفند)، بیش از ۹۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه مراغه، با امضای طوماری خواستار ارائه رشته زبان و ادبیات تورکی آذربایجانی در این دانشگاه شدند.

این درخواست به همراه امضاهای دانشجویان روز چهارشنبه مورخه ۹۷/۱۲/۱ تحویل دفتر ریاست دانشگاه تحویل گردید و مقرر شد، این درخواست از طریق ریاست دانشگاه به شورای دانشکده انسانی ارجاع داده شود تا بعد از طرح در شورا نسبت به ارائه این کد رشته از طریق وزارت علوم اقدام شود.

لازم به ذکر است، درس زبان و ادبیات تورکی آذربایجانی از بدو ارائه در دانشگاه‌های آذربایجان، با استقبال گرم دانشجویان مواجه شده است که این موضوع یاری هرچه بیشتر مسئولان دانشگاه‌ها را در امر ارائه رشته زبان و ادبیات تورکی آذربایجانی می‌طلبد.

فایل پی دی اف متن نامه و ۹۲۶ امضای دانشجویان دانشگاه سراسری مراغه به همراه اسم و شماره دانشجویی امضا کنندگان برای ارائه کد رشته زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی را در (اینجا) مشاهده کنید.

(عکس آرشیوی است)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *