خانه / آخرین اخبار / حراست خطاب به دانشجوی متولی: در عرض ۴۸ ساعت دانشگاه را ترک کن
به دنبال جمع‌آوری امضا برای رشته زبان تورکی در دانشگاه مراغه؛

حراست خطاب به دانشجوی متولی: در عرض ۴۸ ساعت دانشگاه را ترک کن

در پی جمع‌آوری امضا برای افزودن رشته زبان تورکی آذربایجانی در دانشگاه مراغه، حراست این دانشگاه از دانشجوی متولی این اقدام خواسته است در عرض 48 ساعت، تسویه کرده و دانشگاه را ترک کند.

یول‌پرس: به دنبال جمع‌آوری امضا از سوی کانون اذربایجان‌شناسی دانشگاه سراسری مراغه که با ۹۵۰ امضا از سوی دانشجویان، مورد استقبال قرار گرفت، مسئولان حراست این دانشگاه اقدام به اعمال فشار به دانشجویان به دلیل این اقدام کرده‌‌اند.

سالار سرکشی، عضو کانون آذربایجان‌شناسی و یکی از متولیان این اقدام در خصوص جزئیات آن به خبرنگار یول‌پرس گفت: با توجه حمایت دانشجویان از ارائه درس ۲ واحدی زبان تورکی در دانشگاه مراغه، بطوریکه برای این ترم ۹۰ دانشجو این درس را اخذ کرده‌اند، ما به فکر درخواست رشته زبان و ادبیات تورکی آذربایجان برای دانشگاه افتادیم و بصورت قانونی، اقدام به جمع‌آوری ۹۵۰ امضا کرده و به ریاست دانشگاه تحویل دادیم.

سرکشی ادامه داد: به دنبال این اقدام، حراست دانشگاه، روز شنبه کارت دانشجویی من را گرفته و اعلام کردند بعدا کارت خود را از حراست تحویل بگیرید که همان روز کارت بنده را تحویل نداده و روز دوشنبه نیز از ورود من به دانشگاه ممانعت کردند و با اعلام اینکه تنها یک روز برای تسویه و ترک دانشگاه وقت داری.

وی در ادامه، اظهار کرد: با پیگیری من، منشی حراست دانشگاه اعلام کردند تنها ۴۸ ساعت فرصت تسویه و ترک دانشگاه به شما داده می‌شود و باید در این مدت دانشگاه را ترک کنی. و این در حالی است که من درگیر کارهای پایان‌نامه خود هستم و به هیچ وجه قادر به اتمام و تسویه در مدت ۴۸ ساعت نیستم و متاسفانه کسی پاسخگو نیست.

اما دکتر محمد علی لطف اللهی یقین رئیس دانشگاه با انکار سخنان این دانشجو، روز گذشته، در گفتگو با خبرنگار یول‌پرس گفت: این موضوع صحت نداشته و رئیس حراست دانشگاه، خود جزو هئیت علمی دانشگاه است و چنین اقدامی از سوی وی نمی‌تواند صحت داشته باشد و بنده نیز با وی در این مورد صحبت خواهم کرد.

وی در پایان گفت: من در خدمت دانشجویان هستم و این دانشجو برای حل مشکل خود به بنده مراجعه کند.

با اعتماد به سخنان دیروز رئیس دانشگاهی، گروه رسانه‌ای یول از انتشار این خبر خودداری کرد تا این موضوع حل و فصل شود، اما امروز خلاف این موضوع اتفاق افتاده است.

سخنان رئیس دانشگاه در حالی است که امروز، دانشجوی مذکور از سوی حراست دانشگاه به مشکل برخورده و در تماس با یول‌پرس گفت: رئیس دانشگاه با بیان اینکه “من وقتی برای ملاقات ندارم” از پذیرش بنده خوداری کرده است و مسئولان حراست نیز به بنده اعلام کرده‌اند بعد از ۲۲ اسفند به دانشگاه مراجعه کنید و این در حالی است که اگر من تا ۱۰ روز پایان‌نامه خود را تحویل ندهم، اضافه خدمت شامل من خواهد شد.

این دانشجو ادامه داد: لازم به ذکر است دیشب مسئولان حراست خیلی از دختران دانشجو و متولی در جمع‌آوری امضا را تحت فشار قرار داده است و برخی نهادها در دانشگاه نیز اقدام به جمع‌آوری امضا برای محکومیت اقدام ما کرده‌اند.

۱۰ دیدگاه‌ها

 1. این اقدامات موجب خفگان صدای دانشجو نخواهد شد.
  باید چشم هئیت مثلا علمی دانشگاه مراغه را به ابعاد قضیه باز کرد.
  اقدامات خودسرانه و خارج از قانون از طرف رئیس دانشگاه تاسف برانگیزست.
  امروز حقانیت ترکان برای ۹۵۰دانشجوی ممضی به طور کامل ثابت شد و بعدها شاهد اقدامات دیگری از سوی آنها خواهیم بود.
  با اقدامات غیرقانونی دانشگاه همه دانشجو ها سالار خواهند شد.

  24
  2
 2. اتانماک گرکیور

  6
  3
 3. همه کوردستان قیام مسلحانه بکنند نمی ترسند از تشکل ۱۰۰ نفری آذربایجانی آنهم برای فعالیت مدنی و قانونی هراسان میشوند

  22
  3
 4. پس چی شد روحانی دو بار گفت هر گونه ازادی در مورد زبان ترکی هست؟

  19
  2
 5. واقعا شرم آور است .
  این مملکت چوب مدیران هزار چهره را میخورد .
  ما زبان ترکی را علاوه بر دانشگاه در مدرسه هم تحصیل خواهیم کرد .
  چون ما می خواهیم و توان اجرای آن را هم داریم .

  20
  3
 6. واقعا شرم آور است .
  این مملکت چوب مدیران هزار چهره را میخورد .
  ما زبان ترکی را علاوه بر دانشگاه در مدرسه هم تحصیل خواهیم کرد .
  چون ما می خواهیم و توان اجرای آن را هم داریم .

  16
  2
 7. اون رئیس دانشگاه واون مسول حراست چقدر بی شعور ونادان است که در مقابل زبان مادر وپدرش می ایستد بی شعوری ونفهمی تا چه اندازه ، ولی شب پرستان بی خرد بدانند کل شما جمع شوید حتی عرضه بریدن یک حرف از زبان مقدس تورکی را ندارید بی شعورهای بدبخت

  دونیادا قارانلیقلار اگر قول قولا وئرسه…
  بیر خیرداجا شمعین ایشیقین سوندوره بیلمز…
  حق سئل کیمی دریایه یول تاپاجاقدی…
  داش آتماغینان کیمسه اونو چوندوره بیلمز…..

  16
  2
 8. بیچاره اون رییس و نگهبان حراستی که بهش دستور میدن باید فلان کار رو بکنی ، خودتون رو جای اون مسئول بزارید که اگه بهش بگن کاری رو بکن و اون نکنه و فردا روزی کارش رو ازش بگیرن بخاطر همین موضوع ها ، آیا منو تو میاییم نون سر سفرش بزاریم که الان داریم تخریبش میکنیم ، نهایتش دو روز شعار بدیم فلانی زنده باد فکر میکنین بعدش چی میشه ، فکر میکنین براش نون میشه

  برادرای من مشکل از جای دیگس ، هر جوری فکر کنید مقصر یه نفر دو نفر نیست ، حتی اون بالا بالاییم بخواد کاری بکنه نمیتونه ، سیاست همینجوری که ما داریم فکر میکنیم نیست ، خیلی خیلی ها هستن که اگه ۱۰ نفر از خوباشم هم جمع بشن بخوان کاری بکنن که برای مردم خوبه یه ۲۰ نفری اون دورو بر هستن که بخاطر منافعشون نمیزارن کار اون ۱۰ نفر جلو بره

  حرف خیلیه ولی اگه دانشجوها جمع بشن و بصورت مصالمت آمیز شعار بدن توی دانشگاه و صداشون رو خیلی بلند تر به گوش همه مسئولای سمعک به گوش برسونن حتما میتونن زبان تورکی رو توی دانشگاه به عنوان یه درس داشته باشن و براشون تدریس بشه

  وگرنه با لعنت فرستادن به حراست و ادما کاری درست نمیشه

  2
  2
 9. یاشاسین منیم باجیم/زنده باشی خواهرمن
  اصلا قوخما دایان هیچ … یینمزلر مملکتکده قانون وار/اصلا نترس مقاومت کن هیچ غلطی نمیتوانند بکنند کشور قانون دارد
  من دانشجو اولاندا ۱۳۷۸ همان ایش گودوم گوزلرینده داری سالدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *