خانه / آخرین اخبار / کشف جسد ۲ جوان گمشده در آذربایجان غربی

کشف جسد ۲ جوان گمشده در آذربایجان غربی

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سردشت در جنوب آذربایجان غربی گفت: جسد 2 جوان مفقود شده پس از تلاش فراوان در حالی که در داخل یک دستگاه خودرو در اعماق دریاچه سد این شهر محبوس شده بودند، کشف شد.

به گزارش یول‌پرس؛ «سلیم اجاق» افزود: حدود ساعت ۱۳ امروز طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، مبنی بر پیدا شدن خودرو پراید به همراه ۲ جوان داخل آن، نیروهای امداد و نجات به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: سه دستگاه خودرو آتش نشانی، امداد و نجات و آمبولانس به محل اعزام شدند و خودرو توسط جرثقیل به بیرون آب هدایت و جسد ۲ جوان غرق شده داخل آن به بیمارستان سردشت منتقل شد.

«اجاق» افزود: طی چند روز گذشته اکیپ امداد و نجات آتش نشانی سردشت متشکل از ۲ نفر غواص، منطقه ای که احتمال سقوط خودرو در آن وجود داشت را جستجو کردند اما غیر از تعدادی وسایل و رد لاستیک های یک دستگاه خودرو در نزدیکی آب نشان دیگری دال بر غرق شدگی پیدا نکردند.

وی اضافه کرد: به علت محدود بودن امکانات آتش نشانی این شهرستان، غواصانی از مهاباد از صبح یکشنبه به این اکیپ اضافه و با دوربین های پیشرفته که توانایی جستجو در شعاع ۲ متری در داخل آب را دارد، مشغول جستجو شدند.

وی بیان کرد: این غواصان موفق به پیدا کردن هیچ اثری از این ۲ جوان نشدند تا اینکه از شهرستان سقز نیز غواصان دیگری به کمک تیم امدادی حاضر در منطقه آمدند و در نهایت پس از چند ساعت تلاش توانستند خودرو ناپدید شده را پیدا کنند.

این ۲ جوان هفته گذشته در حوالی دریاچه سد سردشت در اطراف روستای «بالان» در حدود هفت کیلومتری این شهر ناپدید شده بودند.

اعضای خانواده این ۲ جوان اعلام کرده بودند که آنان یک هفته پیش تصاویری از خود در فضای مجازی منتشر کرده بودند و اعتقاد داشتند که فرزندانشان در دریاچه غرق شده اند.

سد خاکی سردشت دارای ۳۰ کیلومتر طول بوده و از آب ذخیره شده در پشت این سد، آب شرب شهرهای سردشت و ربط تامین می شود و بخشی از آن نیز برای آبیاری اراضی پایین دست مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *