خانه / آخرین اخبار / ۴۴ اثر تاریخی شاهین‌دژ در ردیف آثار ملی ثبت شده است

۴۴ اثر تاریخی شاهین‌دژ در ردیف آثار ملی ثبت شده است

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: شهرستان شاهین دژ دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیاری است که 44 اثر تاریخی و طبیعی آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا؛ حسن سپهرفر با بیان اینکه روستاهای این شهرستان از نظر آثار طبیعی ویژگی های منحصر به فردی دارد، افزود: غذاها، تنوع فرهنگی و سکونت اقوام مختلف بخشی از ظرفیت های نهفته آذربایجان غربی به شمار می رود.

وی اظهار داشت: احداث اقامتگاه های بوم گردی یکی از مهمترین نمونه های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است که با تکیه به امکانات بومی و ظرفیت های محلی، موجب رونق اقتصادی و توسعه زیرساخت ها در بخش گردشگری می شود و در این شهرستان نیز نیاز برای این امر احساس می شود.

سپهرفر با بیان اینکه شاهین دژ شامل سه نقطه شهری، ۲ بخش و پنج دهستان است، بیان کرد: مجموعه صخره ای بی بی کند، ساحل زرینه رود، آبشار اوزان، حجاری صخره ای سماقان، دیواره اورارتویی جوشاطو جز مهمترین مقاصد گردشگری این شهرستان می باشد.

وی اضافه کرد: از جمله دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان سواحل رودخانه جیغاتی است که با ۲۳۰ کیلومتر یکی از طویل ترین و پرآب ترین رودهای شمال کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *