خانه / آخرین اخبار / «قره باغ خاک اسلام است»/ ظریف بازخواست می‌شود
نماینده مردم اورمیه:

«قره باغ خاک اسلام است»/ ظریف بازخواست می‌شود

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب پیش از این به صورت رسمی اعلام موضع فرموده اند که "قره باغ خاک اسلام است" و سیاست جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اشغال قره باغ بر همین اصل استوار است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از نصر، “هادی بهادری” در واکنش به حاشیه های سفر نخست وزیر ارمنستان به کشورمان در باشگاه “آرارات” در تهران، تاکید کرد: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران و رهبری معظم انقلاب پیش از این به طور رسمی اعلام شده است. قره باغ خاک اسلام و جمهوری آذربایجان است و ارمنستان باید به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان احترام بگذارد.

وی افزود: دولت به دنبال گسترش روابط سیاسی به خصوص با کشورهای همسایه و مقابله با سیاست های امریکا در منطقه است، دولت به همین جهت دنبال تنش زدایی از روابط خارجی است و از این سبب ایران بعد از قضایای برجام این سیاست را فعال تر پیگیری می کند تا با تمام همسایگان تعاملات سازنده داشته باشد. در اختلافات اخیر پاکستان و هندوستان هم ایران اعلام کرده آماده است میانجیگری کند و این سیاست در خصوص دیگر کشورها هم حاکم است.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این موضوع خاص یک تضاد در سیاست رسمی کشور اتفاق افتاده است و ما از طرفی می گوییم جمهوری اسلامی ایران از همه ملت های مسلمان حمایت می کند و مرزی در این امر نمی شناسد، از طرفی دیگر هم چنین اتفاقی با حضور نخست وزیر ارمنستان در پایتخت کشور اتفاق می افتد. قطعاً سیاست های مقطعی نباید بر سیاست های اصولی کشور اثرگذار باشد.

بهادری تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اشغال قره باغ بر موضع اصولی مقام معظم رهبری استوار است.

وی گفت: ما بر همین اساس از مسلمانان مظلوم قره باغ دفاع کرده و خواهیم کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در عین اینکه وزارت خارجه نباید اجاره دهد به اختلافات جدید دامن زده شود و ایران مایل نیست ارتباط خوب بین ایران و جمهوری آذربایجان تحت تاثیر قرار گیرد.

بهادری با اشاره به هم زمانی سفر نخست وزیر ارمنستان با زمان قتل عام مسلمانان در قره باغ به ایران، افزود: به نظر من زمان این سفر مناسب نبود و باید در زمان دیگری انجام می گرفت. ما به خاطر همجواری و مرز مشترک با ارمنستان طبیعی است که ارتباط داشته باشیم، اما این ارتباطات با لحاظ سیاست های رسمی و اصولی کشور باشد.

نماینده اورمیه در مجلس شورای اسلام خاطرنشان کرد: ما در مجلس وزیر امور خارجه را مورد سوال قرار خواهیم داد و وزارت خارجه باید پاسخ دهد که چرا این اتفاق در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران بر خلاف سیاست رسمی کشور افتاده است.

بهادری گفت: وقتی می گوییم قره باغ خاک اسلام است، یعنی در دفاع از مسلمانان مرزی وجود ندارد و ما اعتقاد دینی داریم که باید از حق مسلمانان در قره باغ یا هر منطقه ای دیگر دفاع کنیم.

وی تاکید کرد: نباید به کسانی که مساجد مسلمانان در قره باغ را به اسطبل تبدیل کرده بودند اجازه چنین رفتاری آن هم در داخل جمهوری اسلامی ایران داده می شد.

بهادری در پایان گفت: در عالم سیاست باید سعی شود در عین رعایت اصول اساسی یک سری مذاکراتی هم که قرار است انجام شود، به انجام برسد.

۷ دیدگاه‌ها

 1. باشد که مانقوردها دشمن اصلی خود را بشناسن

  18
  20
 2. ائشیت اینانما

  16
  22
 3. بزودی قره باغ و جمهوری باکو را به خاک اسلام باز می گردانیم

  28
  15
 4. شما رسما” تبدیل شدید به نفوذی های دولت کثیف آذربایجان
  مگر ایران خاک اسلام نیست ؟ پس چرا در مقابل توسعه طلبی های دولت و کشور اذربایجان خفه خون گرفتید ؟

  32
  25
 5. چگونه به حرفهایتان اعتماد کنیم آیا حمایت از مسلمانان مطلوم فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی هم مثل حمایتتان از مردم دیگر نقاط دنیا والخصوص ملت مظلوم
  تورک آزربایجان در مقابل رژیم اشغال گر ارمنی هم شعار است ؟ چگونه به دو بازیتان پی ببریم مسلمانان تورک مظلوم ایغور چطور؟ آیا میلمانی وحمایت با نوع و منطقه در ارتباط است یا مثل پان فارثها شهروند درجه یک و دو داریم ؟ لطفا کسی ما را راهنمایی کند که مسلمان ایغور وآزربایجانی با مسلمان فلسطین و لبنان و.سوریه چه فرقی دارد ؟

  21
  25
 6. رضایی احمق واحمقهایی مثل رضایی ، آزربایجان کجا توسعه طلب بوده که این بار دومش باشه؟ تو وامثال تو چرا در مقابل این جنایتها خفه خون گرفتید نمیدانم کی میخواهید بفهمید که ما تورکهای ایران همزبانانمان در ان طرف مرزها را دوست داریم چون برادران وخواهرانمان هستند هم نژادمان هم زبانمان یکی است وتو و امثال تو در گوش کرتان فرو کنید که با انکه ما در مرزهایمان با برادرانمان با امنیت زندگی میکنیم وتا حالا هیچ درگیری در مناطق ما رخ نداده نه اینکه از امثال تو بترسیم ولی اگر بخواهیم کارهایی میکنیم که تو هنوز در درکش عاجزی ولی به پسر عموهایتان بپردازید که حتی یک مرز ارام ندارن ولی مرزهای آزربایجان امن ترین مرزهای ایران است پس خفه شو زر نزن ما اگر میخواستیم تو که سهلی پدر بزرگت هم هیچ کاری نمی تونست بکنه پس از صبر و شکیبایی و بزرگی ملت تورک سو استفاده نکنید وآرام باشید که خشم ما وجود ناچیزت را نابود میکند خفه شو

  6
  23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *