خانه / آخرین اخبار / هایده مرادی با “قارلی یوللار” در دومین جشنواره فیلم تبریز

هایده مرادی با “قارلی یوللار” در دومین جشنواره فیلم تبریز

مستند تورکی "قارلی یوللار" (جاده های برفی) ساخته هایده مرادی در بخش فیلم‌های مستند دومین جشنواره فیلم تبریز حضور دارد. این مستند به مشکلات تحصیلی دختران نوجوان روستایی می‌پردازد.

به گزارش یول‌پرس، مستند تورکی “قارلی یوللار” (جاده های برفی) ساخته هایده مرادی در بخش فیلم‌های مستند دومین جشنواره فیلم تبریز حضور دارد.

“قارلی یوللار” آخرین اثر مستند هایده مرادی، کارگردان، فیلم‌ساز و پژوهشگر اردبیلی است که جوایز متعددی را در جشنواره‌های بین‌المللی از جمله جشنواره رشد (جوایز تندیس زرین بهترین فیلم مستند و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند)، جشنواره ملی سینما حقیقت و جشنواره ملی باکو توانسته کسب کند.

این فیلم وضعیت تحصیلی دختران نوجوان روستایی در استان اردبیل را روایت می‌کند که به دلیل نبود مدرسه، از ادامه‌ی تحصیل محروم می‌مانند!

به گزارش یول‌پرس، هایده مرادی، فعال حوزه زنان، از موفق ترین فیلم‌سازان و پژوهشگران کشور محسوب می‌شود که چندین فیلم‌نامه، سریال تلوزیونی، فیلم مستند و داستانی به زبان تورکی دارد.

کارگران و محقق “قارلی یوللار” تحصیل کرده سینما در مقطع کارشناسی از دانشگاه سوره است که فیلم‌هایی همچون لئچک، نهایت، فریم‌های خالی، قارلی داملار و تنهایی اجباری را کارگردانی کرده است.

دومین جشنواره فیلم تبریز با حضور ۴۶ فیلم در پنج بخش و با حضور هنرمندان و فیلمسازانی از شهرهای مختلف آذربایجان، ۱۴ تا ۱۷ اسفند ۹۷ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز(سینما ناجی)  برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *