خانه / آخرین اخبار / قوانین فوتبال تغییر کرد + جزئیات

قوانین فوتبال تغییر کرد + جزئیات

اعضای هیأت بین‌المللی فوتبال، در جدیدترین جلسه خود تغییراتی در قوانین بازی فوتبال بوجود آوردند و از ماه ژوئن، فوتبال با قوانین جدید دنبال خواهد شد.

به گزارش یول‌پرس؛ گفته می‌شود فیفا، قوانین جدیدی را در فوتبال وضع کرده که از ماه ژوئن این قوانین اعمال خواهد شد.

قوانین جدید بصورت زیر است:

۱-به ثمر رسیدن مستقیم گل بوسیله دست یا بازو حتی بصورت اتفاقی و تصادفی مردود است حتی اگر کنترل توپ و یا در اختیار گرفتن آن نیز بصورت اتفاقی با دست یا بازو بوده باشد.

۲-هیچ بازیکنی از تیم مهاجم اجازه حضور در دیواره دفاعی مدافعین را ندارد و بازیکنان مهاجم باید حداقل ۱متر از دیوار دفاعی فاصله داشته باشند. این قانون باعث جلوگیری از درگیری و برخورد‌های احتمالی بین بازیکنان می‌شود.

۳-قانون این اجازه را به داور می‌دهد جهت جلوگیری از اتلاف وقت بازی که بصورت یک تاکتیک درآمده است، از بازیکنی که تعویض شده بخواهد تا از نزدیک‌ترین خطوط (طولی و عرضی) زمین بازی را ترک کند.

۴-داور می‌تواند هریک از اعضای کادر فنی تیم‌ها را با نشان دادن کارت زرد و قرمز جریمه کند.

۵-تغییری که در قانون ضربه دروازه بوجود آمده و آن اینکه دیگر لازم نیست توپ برای در جریان بازی قرار گرفتن پس از ضربه دروازه و یا ضربه آزاد از محوطه جریمه متعلق به زننده ضربه خارج شود.

۶-درصورتیکه توپ به بدن داور اصابت کند بازی با دراپ‌بال آغاز می‌شود.

۷-تغییری در قانون حرکت دروازه‌بانان در هنگام ضربه پنالتی لحاظ شده است، که در این حالت نیاز است که یک پای دروازه‌بان بر روی خط باشد.

یک دیدگاه

  1. سلام به نطر این قوانین می تواند تنش ها را در زمین کاهش دهد و خیل یخوب سات. اما وجود قانون یک چیز است و درست اجرا کردن آن چیز دیگری است. برا یمثال مگر د رمورد نحوه حرکت دروازه بان در هنگام پنالتی الان قانون نداریم؟! اما در بازی جام حذفی بین پذسپولیس و سدیده دروازه بان پرسپولیس در دو مورد خطای محرز انجام داد و سه داو رآن را ندیدند!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *