خانه / آخرین اخبار / جشنواره فیلم تبریز سه‌شنبه افتتاح خواهد شد / حضور برای عموم تماشاگران آزاد و رایگان است
دبیر جشنواره فیلم تبریز؛

جشنواره فیلم تبریز سه‌شنبه افتتاح خواهد شد / حضور برای عموم تماشاگران آزاد و رایگان است

یونس مقدم در خصوص مراسم افتتاحیه و زمان آغاز جشنواره فیلم تبریز گفت: روز سه شنبه 14 اسفند ماه از ساعت 14:30افتتاح جشنواره فیلم تبریز همراه با اکران فیلم‌ها آغاز خواهد شد.

به گزارش یول‌پرس، یونس مقدم در خصوص مراسم افتتاحیه و زمان آغاز جشنواره فیلم تبریز اظهارداشت: افتتاحیه به آن شکلی که در جشنواره‌ها مرسوم است، نخواهد بود بلکه روز سه شنبه ۱۴ اسفند ماه از ساعت ۱۴:۳۰افتتاح جشنواره همراه با اکران فیلم‌ها آغاز خواهد شد.

وی در خصوص اختتامیه‌ی جشنواره فیلم تبریز نیز گفت: مراسم اختتامیه روز جمعه ۱۷ اسفند ماه درسالن اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن برگزار خواهد شد.

کارگردان سینما و تلوزیون درخصوص بخش‌های جشنواره فیلم تبریز ابراز داشت: دومین جشنواره فیلم تبریز در ۳ بخش آزاد که مختص فیلم سازان استان آذربایجان شرقی است، بخش سینمای آذربایجان با موضوع فیلم‌های مربوط به شمالغرب کشور و آذربایجان و یک بخش ویژه نیز با موضوع حمایت از کالای ایرانی، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و تبریز در گذر تاریخ خواهیم داشت.

وی در خصوص قالب‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم تبریز نیز ادامه داد: در جشنواره امسال فیلم‌ها در قالب مستند، فیلم کوتاه، فیلم کوتاه داستانی، پویانمایی وفیلم‌های تجربی خواهند بود.

دبیر جشنواره فیلم تبریز درخصوص حضور فیلم‌های بلند در بخش مسابقه جشنواره تصریح کرد: ما در فراخوان جشنواره این موضوع را اعلام کرده بودیم اما فیلم‌هایی که به دبیرخانه ارسال شده بودند کیفیت لازم را نداشت و نتوانستند نظر هئیت انتخاب را جلب کنند، البته یک فیلم بلند وجود دارد که فعلا مسئولین اداراه فرهنگ وارشاد اسلامی در مورد اکران این فیلم در بخش جنبی به ما جواب ندادند.

وی با اشاره به متولی جشنواره‌ی فیلم تبریز و نحوه‌ی حضور شهروندان برای مشاهده‌ی آثار این جشنواره عنوان کرد: متولی جشنواره‌ی فیلم تبریز انجمن سینماگران است اما با بودجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد و شهروندان و علاقمندان سینما می‌توانند بطور رایگان فیلم‌ها را در سینما ناجی مشاهده و از کارگاه‌های آموزشی که در حاشیهی‌ این جشنواره برگزار می‌شود، استفاده کنند./آناج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *