عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / تدابیر جدید ترکیه برای مقابله با پ.ک.ک

تدابیر جدید ترکیه برای مقابله با پ.ک.ک

با به‌کارگیری یک نرم‌افزاری جدید امکان تحرک عناصر تروریستی پ.ک.ک در مناطق کوهستانی به صفر خواهد رسید.

به گزارش یول‌پرس به نقل از روزنامه حریت، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه دیروز در یک سخنرانی در مورد وضعیت کنونی پ.ک.ک گفت: گروه تروریستی پ.ک.ک، روز به روز به نقطه پایان نزدیک‌تر می‌شود. از آغاز سال ۲۰۱۷ تا پایان سال ۲۰۱۸ تنها ۳۰۰ نفر نیروی تازه نفس به پ.ک.ک پیوست و در همین مدت دو سال، تعداد تسلیمی‌های آنها به ۹۰۰ نفر رسید. بیش از ۵۰۰ نفر از تسلیم شدگان، از افرادی بودند که با هماهنگی با افراد خانواده‌هایشان، آنها را اقناع کردیم به ترکیه بازگردند.

سویلو در ادامه افزود: هواپیماهای بدون سرنشین ما به نرم‌افزار جدیدی مجهز شده‌اند که از ماه مِی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. دقت بالا و گستره باورنکردنی دید این هواپیما و برخی از نکات ظریف تجهیزات آن به گونه‌ای است که اجازه نخواهیم داد نیروهای پ.ک.ک در مناطق کوهستانی راه بروند یا بتوانند سر خود را دربیاورند. ما برای مبارزه با ترور به بیگانگان محتاج نیستیم و مهندسین دفاعی ما تجهیزاتی در اختیار نظامیانمان گذاشته‌اند که به تروریست‌ها مجال نفس کشیدن نمی‌دهد.

مقامات دفاعی ترکیه اعلام کرده‌اند که هواپیمای بدون سرنشین عنقا ۲ با قابلیت ۲۴ ساعت پرواز و حمل محموله ۷۰۰ کیلویی انفجاری٬ تحولی جدی در میدان مبارزه با ترور ایجاد خواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. با سلام وخسته نباشید محضر کارکنان یول پرس
    انشاالله با یاری خداوند و توکل به او شر و بلای ترور به زودی از ریشه‌کن خواهد شد، انشاالله دولت و مسئولین ما نیز در این راستا با تورکیه همسو شوند. تا منطقه از لوس جانیان پاکسازی گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *